top of page

Reklama

Wspólne gotowanie z Tomaszem Strzelczykiem w Golinie

Znany kucharz Tomasz Strzelczyk odwiedził Golinę, aby ugotować mieszkańcom pyszne leczo.


Wakacyjny Festiwal Smaków był jedną z atrakcji podczas Festynu na Zakończenie Lata w Golinie (02.09). Gościem specjalnym był Tomasz Strzelczyk - uczestnik 4. edycji programu kulinarnego Master Chef. Ponadto prowadzi kanał w serwisie YouTube poświęcony gotowaniu, który ma ponad milion widzów. Wydał również trzy kulinarne książki.


Znany kucharz wraz z mieszkańcami przygotował leczo. - To nie było typowe węgierskie leczo. Postawiliśmy na prostotę. Zrobiliśmy je z kilku składników. Wykorzystaliśmy porządną kiełbasę, cukinię, pomidory, papryka. To wszystko było swojskie, lokalne - powiedział nam kucharz.


Po przygotowaniu, każdy mógł spróbować dania. Publiczność była zgodna. Każdemu smakowało. - Jeżeli produkty są swojskie to potrawie nie trzeba wiele - podkreślił Tomasz Strzelczyk i dodał, że współpraca z paniami z Goliny układała mu się bardzo dobrze. - Dzisiaj było przesympatycznie. To chyba był mój najlepszy występ do tej pory. Sympatyczne dziewczyny, widownia też dopisała Cały czas jestem podekscytowany - ocenił.


Na Tomasza Strzelczyka, oprócz podarunku od gospodarzy, czekała jeszcze jedna niespodzianka. Specjalnie do Goliny przyjechała Martyna Trojanowska, uczestniczka 8. edycji Master Chef Junior. Wraz z rodzicami pokonała ponad 100 km, aby spotkać się ze znanym kucharzem. Tomasz Strzelczyk spełnij jej marzenie i zaprosił ją na scenę. Nie zabrakło również pytań od publiczności, autografu i wspólnego zdjęcia.


Spotkanie odbyło się w ramach projektu ,,ZERO WASTE - nie marnuję, zdrowo gotuję!" dofinansowanego ze środków programu ,,Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie ,,Solidarni w Partnerstwie".


Wakacyjny Festiwal Smaków poprzedził Narodowe Czytanie z Ewą Kasprzyk. Obszerną relację z Festynu na Zakończenie Lata w Golinie opublikujemy już niebawem na naszym portalu, a tymczasem zobaczcie fotorelację ze wspólnego gotowania z Tomaszem Strzelczykiem.

Artykuł sponsorowany

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page