top of page


Spalił się ciągnik rolniczy
W miejscowości Policko spalił się ciągnik rolniczy. Do zdarzenia doszło w środę (17 czerwca). Na miejsce zadysponowano strażaków z PSP Słupca, OSP Lądek i OSP Ciążeń. Mimo interwencji strażaków, maszyna niemal cała spłonęła. Nikt nie został poszkodowany. W internecie już ruszyła zbiórka na rzecz poszkodowanego rolnika. Link do niej dostępny jest TUTAJ. Zdjęcia: OSP Lądek
-
11 godzin temu


Tragiczne odkrycie w ciężarówce
Służby z naszego regionu zostały wezwane na autostradę A2 w miejscowości Lądek. Otrzymały zgłoszenie, że na parkingu przy punkcie poboru opłat jest zaparkowana ciężarówka i nie ma kontaktu z jego kierowcą. Strażacy otworzyli pojazd, w którym znajdował się mężczyzna bez funkcji życiowych. Lekarz stwierdził zgon. Przyczyny śmierci ustalają śledczy. Zdjęcie: OSP Lądek
-
3 dni temu


Strażacy zabezpieczali budynek, który groził zawaleniem
Służby z naszego regionu interweniowały wczoraj (11 czerwca) w Lądku. - Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Słupcy w godzinach popołudniowych zadysponowało naszą jednostkę do zabezpieczenia budynku zagrożonego zawaleniem w miejscowości Lądek - przekazali miejscowi druhowie. Na miejscu była także policja, pogotowie energetyczne oraz inspektor nadzoru budowlanego. Zdjęcie: OSP Lądek
-
6 dni temu


Śmiertelny wypadek w Kokczynie Pierwszym
Około godz. 10 doszło do tragicznego w skutkach wypadku w miejscowości Kokczyn Pierwszy w gminie Strzałkowo. Na drodze wojewódzkiej nr 260 kierowca samochodu osobowego zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Na miejsce wezwano strażaków ze Słupcy, Strzałkowa i Brudzewa, policję, karetkę pogotowia i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mimo podjętej reanimacji, życia kierowcy nie udało się uratować. Przyczyny tragedii ustalają śledczy. Zdjęcia: OSP Strzałkowo
-
11 cze


Wypadek i pożar samochodu w Paruszewie
Służby z naszego powiatu interweniowały w Paruszewie w gminie Strzałkowo. Wczoraj (9 czerwca) około godz. 14 doszło tam do wypadku drogowego. Kierujący samochodem osobowym stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Auto zajęło się płomieniami. Na miejscu interweniowała policja, pogotowie ratunkowe, a także strażacy z PSP Słupca, OSP Krępkowo i OSP Strzałkowo. Zdjęcia: OSP Strzałkowo
-
10 cze


Stracił 40 tys. zł metodą „na pracownika banku”
Mieszkaniec gminy Słupca stracił 40 tys. zł po tym jak padł ofiarą oszustwa metodą „na pracownika banku”. 5 czerwca do mieszkańca naszego regionu zadzwonił oszust podający się za pracownika banku. Poinformował rozmówcę, że środki zgromadzone na jego rachunku są rzekomo zagrożone działaniem hakerów i należy je niezwłocznie przelać na wskazane konto. Mężczyzna, przekonany o wiarygodności rozmówcy, zastosował się do przekazywanych instrukcji, w wyniku czego stracił swoje oszczęd
-
9 cze


Kierowca bez uprawnień doprowadził do wypadku
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w minioną niedzielę (7 czerwca) w Marcewku w gminie Słupca. Około godz. 22 kierujący samochodem osobowym stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i doprowadził do jego wywrócenia. Jak się okazało, za kierownicą siedział 15-latek, który nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów, a razem z nim podróżowało trzech nieletnich kolegów. W wyniku wypadku jeden z pasażerów odniósł obrażenia i trafił do szpitala. Okoliczności zdarzenia
-
9 cze


Nietrzeźwy powrót z „czerwcówki”
Dzisiejszego poranka słupeccy policjanci kontrolowali trzeźwość kierowców. Niestety nie wszyscy w tym czasie powinni wsiadać za kierownicą. - 8 czerwca policjanci Komendy Powiatowej Policji w Słupcy zatrzymali czterech kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę na tzw. podwójnym gazie. Trzech z nich, których wyniki zawartości alkoholu w organizmie oscylowały pomiędzy 0,2 a 0,5 promila, odpowie za popełnienie wykroczenia. Zostali oni zatrzymani przez policjantów z lokalnych po
-
8 cze


Pożar samochodu w Golinie
Do groźnego zdarzenia doszło w godzinach nocnych w Golinie na ul. Wolności (07.06). Kierująca samochodem osobowych uderzyła w zwierzę. W wyniku wypadku doszło do pożaru auta. Na miejsce udali się strażacy z JRG 1 Konin i OSP Golina. Pożar udało się szybko opanować. Kierująca nie została poszkodowana. Zdjęcia: OSP Golina
-
8 cze


Włamywał się do altanek i złamał sądowy zakaz. 37-latek w areszcie
Policjanci z Komenda Powiatowa Policji w Słupcy zatrzymali 37-letniego mężczyznę podejrzanego o serię kradzieży z włamaniem na terenie ogródków działkowych w Słupcy. Sprawca w połowie maja trzykrotnie włamywał się do altanek, skąd zabierał m.in. elektronarzędzia, sprzęt ogrodniczy oraz pieniądze, powodując straty przekraczające 8 tysięcy złotych, a część skradzionych przedmiotów została odzyskana. Dodatkowo mężczyzna kierował samochodem, łamiąc dożywotni sądowy zakaz prowadze
-
1 cze


Kolizja na skrzyżowaniu w Powidzu
29 maja w Powidzu doszło do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych. Do zdarzenia doszło w godzinach porannych. Na miejsce udali się strażacy ze Słupcy i Powidza oraz policjanci. W wyniku kolizji nikt nie został poszkodowany. Zdjęcie: OSP Powidz
-
30 maj


Awantura domowa i napaść na policjantów
Domowa awantura zakończyła się interwencją policji i tymczasowym aresztowaniem 40-letniego mieszkańca powiatu słupeckiego. Mężczyzna jest podejrzewany o stosowanie przemocy wobec swoich rodziców. Do zdarzenia doszło 24 maja, kiedy funkcjonariusze interweniowali w jego miejscu zamieszkania i wydali wobec niego nakaz natychmiastowego opuszczenia domu oraz zakazy zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi. Sprawca oddalił się jednak przed przyjazdem patrolu, dlatego policjan
-
29 maj


Trafił do szpitala po uderzeniu samochodem w słup energetyczny
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło 24 maja na Placu Szkolnym w Zagórowie. Samochód osobowy z niewyjaśnionych przyczyn uderzył w słup energetyczny. Poszkodowany kierowca został zabrany karetką do szpitala. Na miejscu była także policja, pogotowie energetyczne oraz zastępy z PSP Słupca i OSP Zagórów. Zdjęcia: OSP Zagórów
-
26 maj


Pożar obornika w miejscowości Linówiec
Strażacy z naszego regionu zostali zadysponowani do pożaru obornika w miejscowości Linówiec w gminie Orchowo. Do zdarzenia doszło w poniedziałek (25 maja) około godz. 13. Na miejsce udali się strażacy z OSP Bielsko i Orchowo, którzy szybko opanowali pożar. Nie doszło do dużych strat. Nikt nie został poszkodowany. Zdjęcie: Marysia Łopuch (OSP Orchowo)
-
26 maj


Kolizja motocykla i samochodu w Powidzu
W niedzielę (24 maja) przed godz. 17 doszło do kolizji w Powidzu. W zdarzeniu brał udział samochód osobowy i motocykl. Nikt nie poniósł poważnych obrażeń. Na miejscu pojawiła się policja, pogotowie ratunkowe oraz zastępy z PSP Słupca, WSP Powidz i OSP Powidz. Zdjęcie: OSP Powidz
-
25 maj


Wypadek na ul. Fabrycznej w Słupcy
Do groźnego zdarzenia doszło dzisiaj (22 maja) po godz. 16 w Słupcy na ulicy Fabrycznej. Doszło tam do wypadku z udziałem motocykla i samochodu osobowego. Łącznie pojazdami podróżowały trzy osoby. Na miejsce wezwano policję, pogotowie ratunkowe oraz strażaków ze Słupcy i Strzałkowa. Zdjęcie: OSP Strzałkowo
-
22 maj


Pożar budynku mieszkalnego w Trąbczynie
Strażacy z naszego powiatu zostali zadysponowani do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Trąbczynie w gminie Zagórów. Do zdarzenia doszło w czwartek (21 maja) po godz. 12. Na miejsce udali się strażacy z PSP Słupca oraz OSP Kopojno, Trąbczyn i Zagórów. W wyniku pożaru została poszkodowana jedna osoba, która została zabrana karetką do szpitala. Zdjęcie: OSP Kopojno
-
22 maj


Wypadek w Dolanach
Jedna osoba została poszkodowana w wyniku wypadku do jakiego doszło w miejscowości Dolany w gminie Lądek. Zdarzenia miało miejsce w czwartek (21 maja) przed godz. 13. Samochód osobowy z niewyjaśnionych przyczyn uderzył w przydrożny płot. Wezwano pogotowie ratunkowe, policję oraz strażaków z PSP Słupca, OSP Lądek i OSP Wola Koszucka. W wyniku wypadku jedna osoba trafiła do szpitala. Zdjęcie: OSP Lądek
-
21 maj


Uderzył w lampę uliczną
Dzisiaj (18 maja) przed godz. 13 na drodze powiatowej nr 3040P w gminie Powidz doszło do kolizji z udziałem jednego samochodu osobowego. Kierujący osobówką z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w lampę uliczną. Nie odniósł żadnych obrażeń. Na miejscu pojawiła się policja, pogotowie energetyczne oraz strażacy z Powidza i Słupcy. Zdjęcie: OSP Powidz
-
18 maj


Wypadek w Janowie
Dwa samochody osobowe zderzyły się na skrzyżowaniu w miejscowości Janowo w gminie Strzałkowo. Do zdarzenia doszło dzisiaj (17 maja) po godz. 11. Na miejsce wezwano policję, pogotowie ratunkowo i energetyczne oraz straż pożarną. W wyniku wypadku została poszkodowana jedna osoba, która została zabrana do szpitala. Zdjęcia: OSP Strzałkowo
-
17 maj
bottom of page
