top of page


Trwa modernizacja orlika w Strzałkowie
Postępują prace modernizacyjne orlika w Strzałkowie. - Na obiekcie pojawiła się już nowa nawierzchnia trawiasta, a to dopiero część prowadzonych prac. W ramach zadania „Modernizacja kompleksu sportowego Moje Boisko - ORLIK 2012” realizowane są również: czyszczenie, mycie i impregnacja nawierzchni poliuretanowej oraz wykonanie nowego natrysku poliuretanowego. Inwestycję realizuje firma Mardo Sport Sp. z o.o. z Puszczykowa. Łączna wartość zadania wynosi 760 966,74 zł, z czego 5

Hubert Graczyk
50 minut temu


Burmistrz Słupcy z absolutorium
Burmistrz Słupcy - Jacek Szczap otrzymał od rady miejskiej absolutorium i wotum zaufania za 2025 rok. Dzisiaj (18 czerwca) w Urzędzie Miasta w Słupcy odbyła się sesja absolutoryjna, podczas której przedstawiono raport o stanie miasta oraz sprawozdanie finansowe za 2025 rok. W ubiegłym roku samorząd zrealizował szereg ważnych inwestycji, wśród których znalazły się m.in. przebudowa ulic na Starym Mieście, rewitalizacja rynku, utworzenie pierwszego miejskiego żłobka oraz termomo

Hubert Graczyk
2 godziny temu


Burmistrz Goliny z absolutorium
Jednogłośnie rada miejska w Golinie udzieliła absolutorium i wotum zaufania burmistrzowi Goliny - Mirosławowi Durczyńskiemu. Na dzisiejszej sesji (18.06) najważniejszymi punktami było przedstawienie raportu o stanie gminy Golina i sprawozdania finansowego za 2025 rok. To na ich podstawie burmistrz otrzymuje bądź nie odpowiednio wotum zaufania i absolutorium. Czwartkowa sesja była więc okazją do podsumowania poprzedniego roku. Dochody gminy Golina w 2025 roku wyniosły 92 564 0

Hubert Graczyk
2 godziny temu


Danuta i Janusz Przybylscy ze srebrnym medalem „Za zasługi dla obronności kraju”
Mieszkańcy Kąpielą - Danuta i Janusz Przybylscy otrzymali srebrny medal „Za zasługi dla obronności kraju”. Uroczyste wręczenie miało miejsce w czwartek (18 czerwca) w Urzędzie Gminy Ostrowite. Danuta i Janusz Przybylscy otrzymali medal z rąk szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Koninie - ppłk Adam Nawrocki. Troje dzieci Przybylskich związanych jest ze służbą wojskową. -Składam wyrazy uznania za wierność ideałom, patriotyzm, a także wskazanie życiowej drogi swoim dzieciom ora

Hubert Graczyk
6 godzin temu


Ponad 730 tys. zł dla Słupcy. Skorzystają wszystkie miejskie przedszkola
Słupca pozyskała ponad 730 tys. zł dofinansowania na realizację projektu, którego celem jest podniesienie jakości i dostępności edukacji przedszkolnej. Wsparciem zostaną objęte wszystkie przedszkola prowadzone przez Gminę Miejską Słupca, a środki zostaną przeznaczone m.in. na dodatkowe zajęcia dla dzieci, podnoszenie kwalifikacji nauczycieli oraz doposażenie placówek w nowoczesne pomoce dydaktyczne. Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi ponad 812 tys. zł, z czego blisko 57

Hubert Graczyk
8 godzin temu


Ćwierć miliona osób zobaczy Zagórów? Wszystko przez jeden rzut lotką
Zagórów zyskał ogólnopolską promocję za sprawą wizyty podróżniczki i internetowej twórczyni Joanny Wnuk, której materiały na Instagramie docierają do setek tysięcy odbiorców. Influencerka przyjechała do miasta rowerem spod Częstochowy, pokonując blisko 220 kilometrów, po tym jak podczas internetowego wyzwania rzut lotką wskazał właśnie Zagórów jako cel podróży. Na miejscu została oprowadzona po najciekawszych zakątkach miasta i odwiedziła m.in. taras widokowy na budynku Miejs

Hubert Graczyk
10 godzin temu


Przebudują ulicę Jeziorną w Ostrowitem i drogę w Sierniczach Wielkich
Za ponad 700 tys. złotych zostaną wyremontowane drogi w gminie Ostrowite. - To był bardzo dobry dzień dla mieszkańców gminy Ostrowite a przede wszystkim sołectwa Siernicze Wielkie i Ostrowite. Podpisaliśmy dziś umowę na przebudowę dróg gminnych - przekazał w mediach społecznościowych wójt Mateusz Wojciechowski. Za 529 000 zł zostanie przebudowany blisko kilometrowy odcinek drogi w miejscowości Siernicze Wielkie. Gmina pozyskała na to dofinansowanie w kwocie 103 600 z urzędu w

Hubert Graczyk
1 dzień temu


Sukces Poli Tyczkowskiej na Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie
Pola Tyczkowska, wychowanka Domu Kultury w Golinie, zajęła 11. miejsce w kategorii „Mali Debiutanci - Wokal do 8 lat” podczas Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. To duże osiągnięcie, zwłaszcza że rywalizacja miała międzynarodowy charakter, a poziom konkursu był bardzo wysoki. - Serdeczne gratulacje kierujemy również do pani Katarzyny Żurawik, pod której opieką artystyczną Pola rozwija swoje umiejętności i odnosi kolejne sukcesy - przekazał nam D

Hubert Graczyk
2 dni temu


Pęczotto od KGW „Chabry i Maki” z Nowej Wsi wśród najsmaczniejszych w Wielkopolsce
Koło Gospodyń Wiejskich „Chabry i Maki” z Nowej Wsi (gmina Słupca) odniosło sukces podczas II etapu konkursu kulinarnego „Polskie zboża - wiem, że dobrze jem”, organizowanego przez Wielkopolską Izbę Rolniczą. Wydarzenie odbyło się 14 czerwca w Sielinku, a uczestniczki zaprezentowały autorskie pęczotto z grzybami leśnymi, rozmarynem i koronką z pszenicy. Ich propozycja została wysoko oceniona przez jury, dzięki czemu gospodynie znalazły się w gronie dziesięciu najlepszych zesp

Hubert Graczyk
2 dni temu


Wyłonili „Mistrzów Matematyki”
W Szkole Podstawowej nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Słupcy odbyło się dziś uroczyste wręczenie nagród laureatom I Miejsko-Gminnego Konkursu Matematycznego „Mistrz Matematyki” dla uczniów klas VII. Celem konkursu było rozwijanie matematycznych pasji oraz odkrywanie talentów wśród młodzieży. Pierwsze miejsce zajął Antoni Byczkowski ze Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Janickiego w Cieninie Zabornym. Pozostałe miejsca na podium przypały uczniom z SP 1 w Słupcy. Drugie mie

Hubert Graczyk
3 dni temu


Znamy datę uruchomienia basenu nad Jeziorem Słupeckim
Burmistrz Jacek Szczap w mediach społecznościowych podał datę uruchomienia basenu kąpielowego nad Jeziorem Słupeckim. - Informuję, że basen kąpielowy nad Jeziorem Słupeckim rozpocznie funkcjonowanie 26 czerwca 2026 roku. Mam nadzieję, że nadchodzący sezon letni będzie okazją do aktywnego wypoczynku, rekreacji i relaksu nad Jeziorem Słupeckim. Do zobaczenia nad wodą - napisał na Facebooku. Zdjęcie z archiwum

Hubert Graczyk
3 dni temu


IV Międzyszkolny Konkurs Piosenki Wakacyjnej w Ostrowitem
W Szkole Podstawowej im. Ludwiki Jakubowicz w Ostrowitem odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Piosenki Wakacyjnej, w którym udział wzięli uczniowie z Ostrowitego oraz Giewartowa (08.06). Młodzi wykonawcy zaprezentowali utwory o tematyce letniej i podróżniczej, zachwycając publiczność oraz jury swoimi umiejętnościami wokalnymi. Wśród laureatów z Ostrowitego w kategorii klas I-IV III miejsce zdobyła Maria, a wyróżnienia otrzymały Marcelina i Wiktoria. W kategorii klas V-VIII zwyc

Hubert Graczyk
3 dni temu


Druhowie z gminy Zagórów szkolili się z zakresu ratownictwa technicznego
Strażacy z ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Zagórów wzięli udział w szkoleniach z zakresu ratownictwa technicznego. Ćwiczenia odbyły się 13 czerwca, a ich organizatorem była OSP w Myszakówku. Oprócz organizatorów w szkoleniach wzięli udział druhowie z OSP Kopojno, Łomów, Zagórów oraz Wronów (powiat pleszewski). Zdjęcia: WS Photography

Hubert Graczyk
4 dni temu


Reprezentant Polski w piłce nożnej wziął ślub w Słupcy
Kamil Grabara, który jest bramkarzem w reprezentacji Polski, ożenił się ze Słupczanką - Dominiką Robak. Uroczystość odbyła się nad Jeziorem Słupeckim. - Wczoraj miałem zaszczyt i przyjemność udzielić ślubu Dominice Robak, naszej Słupczance, muzykalnej modelce oraz Kamilowi Grabarze - piłkarzowi występującemu na pozycji bramkarza, reprezentantowi Polski. To wyjątkowy moment nie tylko dla Młodej Pary, ale również dla naszej lokalnej społeczności. Cieszę się, że mogłem uczestnic

Hubert Graczyk
5 dni temu


Powiatowy sukces ekologiczny - uczniowie z Goliny na podium
Przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wzięli udział w Konkursie Ekologicznym „Świat czysty jest piękniejszy, od Ciebie zależy czy będzie taki”. Organizatorem rywalizacji był Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie, a patronat honorowy objął Prezydent Miasta Konina. Ideą corocznego przedsięwzięcia jest promocja ekologicznych zachowań, w tym selektywnej zbiórki odpadów oraz wiedzy o recyklingu wśród dzieci i młodzieży szkół podst

Redakcja
6 dni temu


Śladami wiary i historii - wyjazd emerytów z Goliny
Wszyscy zrzeszeni w Rejonowym Oddziale Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Golinie nieustannie udowadniają swoją aktywność i chęć odkrywania nowych miejsc. Dlatego różnego rodzaju pielgrzymki, wyjazdy oraz wycieczki od lat wpisują się w kalendarz organizowanych przez nich wydarzeń, integrując jego uczestników i dostarczając przy tym wielu niezapomnianych przeżyć. Niedawno członkowie oddziału wraz z przewodniczącym Stanisławem Gawrońskim, pod duchową opieką s.

Redakcja
6 dni temu


Dom Pomocy Społecznej w Skubarczewie świętował 35-lecie
Dom Pomocy Społecznej w Skubarczewie świętował 35-lecie swojej działalności. Jubileusz był okazją do wspomnień, podziękowań oraz uhonorowania osób od lat związanych z placówką, w tym czterech pracownic i mieszkanki, która tworzy społeczność DPS nieprzerwanie od 1995 roku. Nie zabrakło wzruszających przemówień, życzeń oraz występu Zespołu Flażoletowego ze Słowikowa, który nadał uroczystości wyjątkowy charakter.

Hubert Graczyk
6 dni temu


Tomasz Gałan z jednogłośnym absolutorium za 2025 rok
Podczas 21. sesji Rady Gminy Strzałkowo udzielono absolutorium i wotum zaufania dla wójta Tomasza Gałana. - Jednym z ważniejszych punktów obrad było udzielenie wójtowi Tomaszowi Gałanowi absolutorium za wykonanie budżetu gminy za 2025 rok. Radni podjęli tę decyzję jednogłośnie. Absolutorium jest formą kontroli sprawowanej przez radę gminy nad działalnością wójta w zakresie realizacji budżetu. Jego udzielenie stanowi potwierdzenie prawidłowego wykonania budżetu oraz pozytywną

Hubert Graczyk
11 cze


Burmistrz Jacek Szczap z Medalem Komisji Edukacji Narodowej
Medal Komisji Edukacji Narodowej trafił do burmistrza Słupcy - Jacka Szczapa. - Medal został mi przyznany z inicjatywy Ministra Edukacji, a wręczenia dokonał Wielkopolski Kurator Oświaty dr Igor Bykowski podczas uroczystości w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu. To dla mnie ogromne wyróżnienie, które traktuję nie tylko jako osobiste uznanie, ale przede wszystkim jako docenienie wspólnej pracy całego środowiska oświatowego Miasta Słupcy. To właśnie dzięki naszej wsp

Hubert Graczyk
11 cze


Urząd Miejski w Zagórowie przechodzi termomodernizację
Już niebawem Urząd Miejski w Zagórowie zmieni swoje oblicze. Wszystko za sprawą termomodernizacji budynku. Prace ruszyły wraz z początkiem czerwca i potrwają do końca października. Inwestycja wynosi 794 573 zł. Wykonawcą prac jest firma ARTES - BUD Artur Kopaczewski ze Rzgowa. Zdjęcie z archiwum

Hubert Graczyk
10 cze
bottom of page
