top of page

Reklama

Narodowe Czytanie w Golinie. Fragmenty ,,Nad Niemnem" czytała aktorka Ewa Kasprzyk

Już po raz 12. w Golinie odbyła się akcja Narodowego Czytania. W tym roku czytano fragmenty dzieła Elizy Orzeszkowej - ,,Nad Niemnem".


Wydarzenie odbyło się w ramach Zakończenia Lata w Golinie (02.09). Gościem specjalnym tegorocznego Narodowego Czytania była Ewa Kasprzyk. To aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa. Znana jest m.in. z serii ,,Kogiel-mogiel", czy filmu ,,Komedia małżeńska" lub ,,Kariera Nikosia Dyzmy".


Fragmenty ,,Nad Niemnem" czytali również: Mirosław Durczyński - burmistrz Goliny, Żanetta Matlewska - dyrektor Biblioteki Publicznej w Golinie, Halina Sznycer - prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Golinie oraz Malwina Górska - przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miejskiej w Golinie.


Następnie dyrektor Żanetta Matlewska poprowadziła spotkanie z przybyłym gościem, podczas którego widownia mogła poznać wiele ciekawych faktów z życia artystki. Aktorka przybliżyła początki swojej kariery, co najbardziej lubi w swojej pracy oraz co robi w wolnym czasie. Zdradziła także, że udaje się jutro do Toronto na światową premierę filmu ,,Chłopi".


Już niebawem na naszym portalu obszerna relacja z Festynu na Zakończenie Lata, a tymczasem zobaczcie zdjęcia z Narodowego Czytania.

Artykuł sponsorowany

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page