top of page

Reklama

Rekordowa zbiórka na rzecz WOŚP w Strzałkowie

Podczas tegorocznej zbiórki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy strzałkowski sztab uzbierał ponad 48 tys. zł.


- Podobnie jak przed rokiem granie z WOŚP rozpoczęliśmy już w sobotę od przywitania w Strzałkowie uczestników Biegu z Pierwszej Stolicy do Stolicy, organizowanego przez Fundację Młodzi w Uzależnieniu. Po wykonaniu wspólnej fotografii kilkoro mieszkańców przyłączyło się do biegaczy i wspólnie z nimi pokonało kilka kilometrów.


W niedzielę od samego rana na strzałkowskie ulice wyruszyli wolontariusze, a w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu odbyła się coroczna akcja krwiodawstwa organizowana przez OSP Strzałkowo. Krew oddało 38 osób, co pozwoliło pozyskać nieco ponad 17 litrów tego bezcennego daru. Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią do programu strzałkowskiego finału WOŚP wróciły licytacje oraz występy artystyczne. Całość zakończyło światełko do nieba.


Łącznie, w ramach 31. Finału WOŚP w Strzałkowie zebrano 48 850 zł. Na tę kwotę złożyły się m.in. licytacje stacjonarne i internetowe (20 770,67 zł), darowizna Ludowego Banku Spółdzielczego w Strzałkowie (10 000 zł) oraz zbiórka do puszek wolontariuszy - informuje UG Strzałkowo.

Zdjęcia: Urząd Gminy Strzałkowo


Chcesz skomentować artykuł? Załóż konto na naszym portalu!

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page