top of page

Reklama

Poznawali symbole narodowe

11 listopada 1918 roku był szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie wtedy, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego ten dzień obchodzimy jako nasze Święto Narodowe. Z tej okazji bibliotekarka Anna Nawrocka wraz z p. Magdaleną Lewandowską – wychowawczynią 5 i 6-latków z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Przyjmie zorganizowały lekcję biblioteczną poświęconą temu ważnemu wydarzeniu.


Dzieci m.in. zapoznały się z historią "Mazurka Dąbrowskiego", poznały flagę Polski i jej kolor, dowiedziały się, dlaczego dumny i silny orzeł z koroną jest naszym godłem. Dodatkowo przedszkolaki wykonały pracę plastyczną przy użyciu farb przedstawiającą drzewa w barwach narodowych. Na zakończenie zajęć wszyscy uczestnicy jednogłośnie stwierdzili, że są prawdziwymi Polakami i cieszą się, że mieszkają w Polsce.


Dzięki udziałowi w tego typu zajęciach dzieci od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu i szacunku do symboli narodowych oraz kształtują poczucie przynależności narodowej.


Anna Nawrocka0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page