top of page

Autopromocja

Reklama

reklama-strzałkowo-echo-słupcy.png
reklama-osk-turbo-echo-słupcy.gif

Mateusz Wojciechowski z absolutorium

W minionym tygodniu odbyła się sesja absolutoryjna w gminie Ostrowite. Podczas niej wotum zaufania i absolutorium otrzymał wójt Mateusz Wojciechowski.


Była to okazja, aby podsumować 2025 rok. Przychody ogółem wyniosły 75 042 972,63 zł. Z kolei wydatki zamknęły się w kwocie 66 356 407,30 zł. Do najważniejszych inwestycji należała budowa i modernizacja Przystani Marina Kosewo za 2 203 500 zł. Zakres inwestycji obejmował budowę infrastruktury technicznej i drogowej przy ul. Spacerowej w Kosewie o długości 243 m poprzez wykonanie sieci energetycznooświetleniowej, infrastruktury drogowej, a także budowę przystani - mariny przystosowanej do zrzutu ścieków z jednostek pływających. Przystań umożliwia cumowanie małych jednostek pływających i składa się z dwóch części - pływającej i stacjonarnej.


W ubiegłym roku w gminie Ostrowite przebudowano drogę gminną w miejscowości Siernicze Małe za 425 336,46 zł. Remontu doczekała się również droga w Starej Olszynie. Inwestycja wyniosła 287 000 zł. Gmina przeznaczyła 1 721 216,40 zł na funkcjonowanie systemu gospodarowania odpadami komunalnymi. Bieżące utrzymanie szkół i placówek oświatowych kosztowało gminę łącznie 15 889 042,30 zł. Gmina przekazała dotacje celowe dla OSP na łączną kwotę 22 000,00 zł (w tym: OSP Ostrowite - 6 000 zł, OSP Kosewo - 8 000 zł, OSP Szyszłowo - 8 000 zł).


- Sesja absolutoryjna to niezwykłe wydarzenie, które stanowi podsumowanie całorocznej pracy w samorządzie. Uzyskane jednogłośnie wotum zaufania oraz absolutorium to sukces nas wszystkich. Jestem wdzięczny radnym gminy Ostrowite za zaufanie, którym mnie obdarzają na co dzień, już przez 8 lat - przekazał wójt Mateusz Wojciechowski.

Zdjęcie: Urząd Gminy Ostrowite

 
 
bottom of page