top of page

Reklama

Kto do Europarlamentu z Wielkopolski?

Anna Bryłka, Krzysztof Hetman, Ewa Kopacz, Marlena Maląg, Joanna Scheuring-Wielgus i Michał Wawrykiewicz - te osoby uzyskały mandat europosła z Wielkopolski.


W minioną niedzielę (9 czerwca) odbyły się wybory do Parlamentu Europejskiego. Polacy wybrali łącznie 53 europosłów, którzy mają reprezentować ich sprawy w Brukseli. W Wielkopolsce było do podzielenia sześć mandatów.


Do Europarlamentu dostała się Anna Bryłka z Konfederacji, Krzysztof Hetman z Trzeciej Drogi, Ewa Kopacz z Koalicji Obywatelskiej, Marlena Maląg z Prawa i Sprawiedliwości, Joanna Scheuring-Wielgus z Lewicy oraz Michał Wawrykiewicz z Koalicji Obywatelskiej.


W powiecie słupeckim największe poparcie uzyskało PiS. Na tę partię głos oddało 38,31% wyborców. 21,72% uzyskała Koalicja Obywatelska. Około 5 punktów procentowych mniej miała Trzecia Droga. 15,09% wyborców swój głos oddało na Konfederację. Na Lewicę zagłosowało blisko 7% wyborców. Reszta ugrupować nie przekroczyła nawet 1%.


Ze Słupcy o mandat europosła ubiegał się Michał Pyrzyk. Były burmistrz miasta, a obecny poseł na Sejm RP zdobył 3 222 głosy (0,31%).


W gminie Golina także największe poparcie uzyskało PiS. Na ten komitet zagłosowało 43,49% wyborców. 24,51% swój głos oddało na Koalicję Obywatelską. Trzecie miejsce zajęła Konfederacja z 15,42% poparciem. Trzecia Droga zdobyła 8,91% głosów, a Lewica - 5,62%. Pozostałe komitety nie przekroczyły 1% poparcia.

Zdjęcie poglądowe


Comments


bottom of page