top of page

Reklama

Blisko 300 biegaczy na VIII biegu Strzałkowo - Dobry Kierunek

To było wielkie sportowe święto w Strzałkowie. Za nami ósma edycja biegu ulicznego Strzałkowo - Dobry Kierunek. Do rywalizacji stanęli biegacze w każdym wieku.


Wydarzenie rozpoczęło dwudniowe święto w gminie Strzałkowo. Po pandemicznej przerwie wróciły Dni Strzałkowa. W sobotę (17 czerwca) ulicami Strzałkowa wiodła trasu VIII edycji biegu Strzałkowo - Dobry Kierunek.

O godz. 10 wystartował bieg na dystansie 10 kilometrów. Pierwszy na mecie z czasem 34 min. i 52 sek. zjawił się Filip Jańczak. Tuż za nim pojawił się Paweł Rezulak. Trzeci był strzałkowianin - Mariusz Adamowski. Patrycja Bielecka była najlepsza wśród pań. Bieg ukończyła z czasem 41:16. Drugie miejsce zajęła Ewelina Kasprzak, a podium zamknęła Joanna Wasielak.


Chwilę później pobiegli uczestnicy biegu na dystansie 5 km. Tutaj najszybszy był Krystian Kurowski. Odcinek pokonał w 16 min. i 49 sek. Srebro zdobył Bartosz Maśnicki. Ostatnie miejsce na podium przypadło Przemysławowi Filipiakowi. Wśród kobiet najlepsza okazała się Karolina Bielecka (19:12). Marzenia Siwińska zajęła miejsce drugie, a trzecie - Estera Wolska-Spławska.


Marsz nordic-walking również odbył się na dystansie 5 km. Rywalizację wygrał Robert Kowalak z czasem 30:30. Druga na mecie była kobieta - Agnieszka Mielecka, która zwyciężyła w swojej kategorii (31:50). Następnie odbyły się biegi dla najmłodszych. Dokładne wyniki biegu znajdziecie TUTAJ.


Greta i Piotr Maciejewscy

Artykuł sponsorowany

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page