top of page

Reklama

Wreszcie się doczekali. Otwarcie nowej altany w Nowej Wsi

Dzięki zaangażowaniu i determinacji wielu osób mieszkańcy sołectwa Nowa Wieś mogą korzystać z nowo otwartej altany.


Jej uroczyste oddanie miało miejsce wczoraj - 16 września. Na to wydarzenie przybyli mieszkańcy Nowej Wsi, Zaborza i Zacisza, a także goście, których przywitał sołtys Dawid Tomczak. Wśród nich była wójt Grażyna Kazuś wraz z pracownikami Urzędu Gminy Słupca, kandydatka do Sejmu RP - Agnieszka Łechtańska, członek zarządu Spółdzielni Mleczarskiej Udziałowców w Strzałkowie - Leszek Graczyk, a także Marek Walczak - prezes OSP Piotrowice.


Radny Gminy Słupca - Łukasz Graczyk przedstawił wszystkim zebranym krótką historię związaną z powstaniem altany. - Obserwując potrzeby sołectwa, wspólnie z sołtysem Dawidem Tomczakiem doszliśmy do wniosku, że mieszkańcom brakuje miejsca do spotkań, zabawy i integracji - mówił. Na początku w planach była budowa świetlicy wiejskiej. Szansą na realizację tej wizji miał być Polski Ład i wsparcie finansowe dla miejscowości popegeerowskich. Swój pomysł przedstawił na jednej z gminnych sesji. Wniosek nie został jednak złożony.


- Mimo to nie poddałem się. Szukałem programów, które mogłyby wesprzeć naszą inicjatywę. Szansą dla nas okazał się konkurs ,,Pięknieje Wielkopolska Wieś” w ramach programu ,,Wielkopolska Odnowa Wsi”. Nieoceniona okazała się tutaj pomoc pana Marka Walczaka. Sejmik Województwa Wielkopolskiego przychylił się do naszego wniosku - powiedział.


Całkowita wartość projektu zamknęła się w kwocie 69 974,29 zł. Samorząd Województwa Wielkopolskiego przeznaczył na ten cel 44 925 zł. Z funduszu sołeckiego poszło 20 014,29 zł. Pozostałą kwotę, czyli 5 035 zł sfinansowali mieszkańcy.


Zarówno radny Łukasz Graczyk jak i sołtys Dawid Tomczak podkreślali jak to miejsce będzie ważne dla mieszkańców Nowej Wsi, Zacisza i Zaborza. - To wielki moment dla naszego sołectwa. Wreszcie doczekaliśmy się miejsca, gdzie możemy się spotykać, bawić i integrować - mówił sołtys.


Po oficjalnym przecięciu wstęgi, głos zabrali zaproszeni goście. Posadzono również drzewo ufundowane przez gminę Słupca. Tak ważne wydarzenie zostało zwieńczone festynem na zakończenie lata. Fotorelację z niego znajdziecie TUTAJ. Nie mógłby się on odbyć bez pomocy sponsorów. Wydarzenie wsparli: Spółdzielnia Mleczarska Udziałowców Strzałkowie, Bank Spółdzielczy w Słupcy, Konspol, Agnieszka Łechtańska, Henryk Dzierżan. Organizatorzy dziękują również sołectwu Kamień, OSP i KGW Kamień oraz OSP Cienin Kościelny.

Artykuł sponsorowany

Comments


bottom of page