top of page

Reklama

,,Wierzę, że podołam nowemu wyzwaniu"

- Dzisiaj swój umiłowany uniform medyczny i togę akademicką zamieniam na garnitur - tak o swoim mianowaniu na stanowisko Starosty Słupeckiego mówił Marek Dąbrowski.


Na poniedziałkowej pierwszej sesji nowej kadencji Rady Powiatu Słupeckiego został wybrany starosta. Z ramienia Trzeciej Drogi i Razem dla Powiatu kandydatem na to stanowisko był Marek Dąbrowski. Z kolei Prawo i Sprawiedliwość zaproponowało dotychczasowego włodarza powiatu - Jacka Bartkowiaka. Stosunkiem głosów 12:5 wygrał Dąbrowski.


Z wykształcenia jest ratownikiem medycznym. Wykłada na uczelniach. Jest pomysłodawcą licznych inicjatyw społecznych i zawodowych. W przeszłości zasiadał już w Radzie Powiatu Słupeckiego. - Nadszedł taki czas w życiu, że trzeba podjąć nowe wyzwanie. (...) Dzisiaj swój umiłowany uniform medyczny i togę akademicką zamieniam na garnitur - mówił na wstępie swojego przemówienia nowy Starosta Słupecki.


- Wierzę, że podołam nowemu wyzwaniu, bo każdego dnia ciężko pracowałem przez całą swoją pracę zawodową. Nigdy nie uważałem, że w życiu coś mi się udało. Na wszystko, z pomocą innych osób, ciężko zapracowałem. Wierzę, że spełnię państwa oczekiwania - powiedział.


W swoim wystąpieniu podkreślał, że jest otwarty na współpracę z samorządami, jednostkami podległymi starostwu oraz innymi instytucjami pracującymi z powiatem. Zaznaczył, że chce, aby budynek starostwa był otwarty na mieszkańców, na ich potrzeby. Aby tworzyli go kompetentni i przyjaźni urzędnicy.


Wskazał również kluczowe elementy, którymi chciałby się zająć. Mówił o szpitalu i ochronie zdrowia, o bezpieczeństwie, drogach i obronie cywilnej, a także o rozwoju edukacji w powiecie. - Zapraszam wszystkich do współpracy. Jest jeszcze tak wiele do zrobienia - spuentował.


W przyszłości na naszym portalu będziecie mogli spodziewać się wywiadu z nowo wybranym starostą Markiem Dąbrowskim.


Comments


bottom of page