top of page

Reklama

Wielkanocne warsztaty z makramy

W Bibliotece Publicznej Gminy Słupca w Cieninie Kościelnym odbyły się kolejne zajęcia z makramy przeprowadzone przez bibliotekarkę Magdalenę Kusiołek.


Makrama to sztuka wiązania sznurków bawełnianych znana od starożytności. Do pracy używa się tylko dłoni. Samo słowo wywodzi się z języka arabskiego i oznacza wiązaną ozdobę. Sztuka makramy to nie tylko umiejętność wykonania splotów. Dzięki tej technice można ze zwykłego sznurka tworzyć niezwykłe, eleganckie dzieła – dekoracje, makaty, bądź przedmioty użytkowe – torebki, abażury, biżuterię, kwietniki czy firanki. Tworzenie makramy daje ogromną przyjemność, rozwija kreatywność, stanowi doskonały sposób na relaks i oczywiście dostarcza mnóstwa satysfakcji.


Tę niezwykłą technikę rękodzieła w czwartkowe popołudnie (9 marca) w Bibliotece Publicznej Gminy Słupca w Cieninie Zabornym, po raz kolejny pokazała i nauczyła bibliotekarka Magdalena Kusiołek. Prowadząca warsztaty podała każdej z uczestniczek zwój sznurka po czym wydawała polecenia, po których wszystkie Panie z zapałem wiązały supełki. Każda z uczestniczek wykonała wielkanocny wianek. Przy jej wprawnym oku i pomocy, sztuka makramy została „odczarowana”.


To kreatywne, artystyczne spotkanie Pań pokazało, że makrama to świetny oraz niedrogi sposób na wykonanie ozdób, a także dekoracji. Używając sznurka i pracy własnych rąk, możemy stworzyć niepowtarzalną biżuterię oraz wiele ciekawych przedmiotów. Poza tym tworzenie własnych dekoracji do domu to wielka frajda. Warsztaty odbywają się cyklicznie w każdy czwartek o godzinie 15:00.


Monika Paszek
Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Reklama

reklama-szkolenie-online-twoja-pierwsza-książka-echo-słupcy.jpg
bottom of page