top of page

Reklama

W Kowalewie mają Ekopracownię

Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Kowalewie Opactwie może pochwalić się nową salą przeznaczoną na pracownię przyrodniczą.


Oficjalne otwarcie Ekopracowni nastąpiło pod koniec listopada. Jej powstanie było możliwe dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w kwocie 49 950 zł. W ramach projektu przeprowadzono remont sali przeznaczonej na pracownię przyrodniczą oraz zakupiono nowe meble, sprzęt i różnorodne pomoce dydaktyczne.


- To niezwykle ważny moment dla naszej społeczności edukacyjnej, który otwiera nowe możliwości dla uczniów w dziedzinie nauki i ekologii. W uroczystym otwarciu wzięli udział Wójt Gminy, Pani Grażyna Kazuś, Dyrektor CUW Gminy Słupca, Pani Jarosława Kobos, oraz Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Aleksandra Kazuś-Wróblewska.


Podczas ceremonii otwarcia, uczniowie prezentowali gościom różnorodne możliwości, jakie oferuje nowa Ekopracownia. Nowoczesny monitor interaktywny, zestawy do nauki sortowania śmieci, multimedialne atlasy, sprzęt do badania stanu wody, gleby i powietrza, oraz mikroskopy sprawiają, że nauka staje się fascynującą przygodą.


Po uroczystym przecięciu wstęgi, goście mieli okazję bliżej przyjrzeć się wyposażeniu Ekopracowni. Wspólnie z uczniami przemieszczali się między stanowiskami, gdzie mieli okazję przeprowadzić różnorodne eksperymenty i doświadczenia. Po oficjalnej części, uczniowie klas 4-8 zostali zaproszeni na specjalne warsztaty z segregowania odpadów.


W praktyczny sposób nauczyli się, jak dbać o środowisko poprzez właściwe rozróżnianie i sortowanie odpadów. Warsztaty dostarczyły cennych informacji, które uczniowie będą mogli wykorzystać nie tylko w szkole, ale także w swoim codziennym życiu - poinformowała szkoła podstawowa w Kowalewie Opactwie.

Zdjęcia: SP Kowalewo Opactwo

Comments


bottom of page