top of page

Reklama

767x150 Agnieszka.png

VII Festiwal Dyni i Ziemniaka w Rososze

Już po raz siódmy w miejscowości Rosocha w gminie Golina odbył się Festiwal Dyni i Ziemniaka.


Organizatorem było sołectwo oraz Dom Kultury w Golinie. - Celem tej imprezy jest propagowanie, kultywowanie tradycyjnych potraw z dyni i ziemniaków - wyjaśniają pomysłodawcy wydarzenia. W programie imprezy były degustacje dań, występy artystyczne, stoiska rękodzielnicze, zabawy taneczne oraz animacje dla dzieci i dorosłych. Nie zabrakło również licznych konkursów z nagrodami.


Najsmaczniejszą potrawę z dyni przygotowała Ewa Kujawa z KGW Lubiecz. Zaserwowała ona pasztet z dyni z soczewicą. Jury drugie miejsce przyznało Joannie Lewandowskiej z OSP Rosocha za sernik dyniowy. Trzecie miejsce przypadło babeczkom dyniowym z kremem, które przygotowała Magdalena Łabik z KGW Kraśnica.


Pączki ziemniaczane okazały się najlepsze w konkursie na najsmaczniejszą potrawę z ziemniaka. Zrobiła je Marlena Jakubowska z KGW Węglew. Nadziewane ziemniaki pod pierzynką serową w wykonaniu Barbary Szymczak z KGW Kraśnica zajęły drugie miejsce. Barbara Wiśniewska z Kawnic, która przygotowała kluski przecierane, zajęła miejsce trzecie.


Odbył się również konkurs na najpiękniejszą na aranżację stołu. W nim wygrało KGW Kraśnica. OSP Rosocha zajęła miejsce drugie, a sołectwo Kawnice - trzecie.

Zdjęcia: Dom Kultury w Golinie

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page