top of page

Reklama

767x150 Agnieszka.png

Trzej pijani kierowcy zatrzymani w weekend

W czasie weekendu policjanci z powiatu słupeckiego zatrzymali trzech mężczyzn, którzy kierowali samochodami, mimo że znajdowali się pod wpływem alkoholu.


- 18 listopada w Szydłówcu policjanci z Posterunku Policji w Orchowie zatrzymali kierowcę opla, który prowadził auto będąc w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało ok. 0,4 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.


Tego samego dnia funkcjonariusze z Posterunku Policji w Strzałkowie zatrzymali kolejnego nietrzeźwego mężczyznę. Wynik badania oscylował około 1 promila alkoholu.


Na koniec dnia, tuż przed północą na autostradzie A2, na wysokości Wierzbocic doszło do kolizji drogowej. Kierowca dostawczego forda zjechał z drogi i uderzył w elementy infrastruktury drogowej. Okazało się, że obywatel Litwy był pijany. Miał około 2 promili alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyznę do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy. Zatrzymano również jego prawo jazdy i dowód rejestracyjny.


Zgodnie z przepisami każdy, kto kieruje pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) popełnia przestępstwo, za które grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy najkrócej na 3 lata oraz wysokie kary pieniężne. Kary za jazdę w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila), to grzywna nie niższa niż 2500 zł lub areszt oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat. W obu przypadkach na kontach kierowców zostaną dopisane punkty karne - poinformowała słupecka policja.

Zdjęcie poglądowe

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page