top of page

Reklama

Tropem Wilczym po raz ósmy w Strzałkowie

Ponad 130 uczestników wzięło udział w kolejnej edycji Biegu Tropem Wilczym Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Strzałkowie (05.03).


- Pierwszy Bieg Tropem Wilczym zorganizowano w 2013 r. w Warszawie. Wystartowało w nim około 50 pasjonatów i działaczy społecznych. W kolejnych latach, dzięki zaangażowaniu Fundacji Wolność i Demokracja, inicjatywa zyskała charakter ogólnokrajowy, gromadząc na starcie tysiące osób w różnych miastach Polski i nie tylko. W 2016 roku bieg zawitał również do Strzałkowa i od początku spotkał się z dużym zainteresowaniem mieszkańców.


Nie inaczej było w tym roku. Na trasę, liczącą niespełna 2 km. Wyruszyło ponad 130 biegaczy. Każdy z nich otrzymał okolicznościową koszulkę z wizerunkami tegorocznych bohaterów biegu, a na mecie pamiątkowy medal. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.


Przed startem delegacja biegaczy zapaliła znicz pod tablicą upamiętniającą strzałkowskich Żołnierzy Wyklętych – por. Bonifacego Adamskiego i por. Aleksandra Błażejowskiego - czytamy na stronie UG Strzałkowo.

Zdjęcia: UG Strzałkowo


Chcesz skomentować artykuł? Załóż konto na naszym portalu!

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page