top of page

Reklama

Słupecka policja podsumowała święta

Czterej nietrzeźwi kierowcy, jedna kolizja i jedno znaczne przekroczenie prędkości - tak wyglądają statystyki słupeckiej policji w okresie Świąt Wielkanocnych.


- Oceniając od strony policyjnej „wielkanocny” weekend można powiedzieć, że upłynął pod znakiem wydarzeń drogowych. Przyczynili się do tego nietrzeźwi kierujący oraz kierowca nie respektujący limitów prędkości.


W piątek, 7 kwietnia, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali w Ciążeniu kierowcę seata, który prowadził auto będą w stanie nietrzeźwości, mając ok. 2,8 promila alkoholu w organizmie. Tego samego dnia w Cieninie Kościelnym funkcjonariusze drogówki zatrzymali pijanego motorowerzystę – 1,4 promila alkoholu w organizmie.


W sobotę, 8 kwietnia, policjanci WRD zatrzymali w Pokojach mężczyznę, który pomimo posiadanego zakazu kierowania pojazdami oraz 2,5 promila alkoholu w organizmie zdecydował się na jazdę samochodem. Również tego dnia w Sługocinie, podczas kontroli drogowej motocyklisty, okazało się, że kierowca znajdował się pod wpływem alkoholu. Wynik badania alkotestem wykazał, że w organizmie mężczyzny było ok. 1,7 alkoholu. Dodatkowa nie posiadał on wymaganych uprawnień do kierowania jednośladem.


Policjanci z Posterunku Policji w Zagórowie będą wyjaśniać okoliczności kolizji drogowej, do której doszło 9 kwietnia w Kopojnie. Kierowca osobowego auta uderzył w znak drogowy, po czym wjechał do rowu i pieszo oddalił się z miejsca zdarzenia. Weryfikacji wymaga trzeźwość osoby.


W niedzielę, 10 kwietnia, w Giewartowie policjanci ze słupeckiej drogówki zatrzymali mieszkańca Słupcy, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 116 km/h. Szybka jazda skutkowała zatrzymaniem prawa jazdy, mandatem i punktami karnymi - poinformowała KPP w Słupcy.

Zdjęcie poglądowe

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page