top of page

Reklama

Poznawali tajemnice kosmosu

W Szkole Podstawowej im. Unii Europejskiej w Trąbczynie został zorganizowany Dzień Kosmosu.


Wspomniany dzień przypada 21 maja. Jego celem jest upamiętnienie wydarzeń związanych z rozwojem badań przestrzeni kosmicznej. Z inicjatywy nauczycielek Joanny Parus i Katarzyny Kulterman uczniowie Szkoły Podstawowej im. Unii Europejskiej w Trąbczynie włączyli się w obchody tego święta.


- Na lekcjach plastyki stworzono wieloformatowe prace plastyczne, ukazujące malarską wizję naszego Układu Słonecznego. Na zajęciach techniki w zespołach budowano przestrzenne formy statków kosmicznych. Wystawa prac zaprosiła całą społeczność szkoły w ,,kosmiczną podróż" i przy okazji pozwoliła utrwalić tym młodszym i tym starszym nazwy planet Układu Słonecznego.


Zwieńczeniem Dnia Kosmosu były zajęcia przeprowadzone przez uczniów klasy VI, na których przybliżona została sylwetka astronoma Mikołaja Kopernika - patrona roku 2023. Prezentację o życiu i działalności naukowej naszego rodaka obejrzały klasy I - V. Po niej uczniowie otrzymali kolorowanki z wizerunkiem Kopernika oraz krzyżówki. Wśród tych, którzy najlepiej ją rozwiązali, rozlosowano słodką paczkę.


Ten dzień pozwolił dzieciom przypomnieć fakt, że jesteśmy maleńką cząstką fascynującej i nadal tajemniczej przestrzeni, jaką jest kosmos - poinformowała nas szkoła w Trąbczynie.

Zdjęcia: SP Trąbczyn


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Reklama

reklama-szkolenie-online-twoja-pierwsza-książka-echo-słupcy.jpg
bottom of page