top of page

Reklama

Ponad 4,5 miliona euro na lokalne inicjatywy

Wicemarszałek Krzysztof Grabowski podpisał z przedstawicielkami Stowarzyszenia Unia Nadwarciańska umowy na realizacje strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność. W ramach tego na lokalne inicjatywy gospodarcze i społeczne przeznaczona zostanie kwota w wysokości ponad 4,5 miliona euro.


Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego - Krzysztof Grabowski podpisuje w styczniu 2024 r. umowy ramowe z przedstawicielami 30 lokalnych grup działania (LGD). Grupy te działają na zasadzie stowarzyszeń obejmujących trzy sektory: publiczny, prywatny oraz pozarządowy. Mają one charakter partnerstw terytorialnych.


W ubiegłym roku każda z LGD opracowała strategię rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność obowiązująca na lata 2023-2027. Są one ukierunkowane na budowanie lokalnej tożsamości bazującej na aktywizacji społecznej i przy wykorzystaniu miejscowych zasobów.


W powiecie słupeckim LGD jest Stowarzyszenie Unia Nadwarciańska. Działa ona na obszarze dwóch powiatów - słupeckiego i gnieźnieńskiego. Obejmuje ona miasto i gminę Słupca, gminę Strzałkowo, Powidz, Orchowo, Ostrowite, Lądek, Zagórów oraz Witkowo. LGD dysponować będzie budżetem w wysokości 4 532 987,60 euro. Specjalna promesa została przekazana dzisiaj (10 stycznia) podczas oficjalnego podpisania umów.


Comments


bottom of page