top of page

Reklama

Ponad 2 mln zł dofinansowania na termomodernizację szkoły w Przyjmie

Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie doczeka się termomodernizacji. Gmina Golina otrzymała na ten cel dofinansowanie za ponad 2 miliony złotych.


Przedsięwzięcie decyzją Zarządu Województwa Wielkopolskiego uzyskało dofinansowanie w ramach Poddziałania 3.2.1 Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.


We wtorek (20.12) burmistrz Mirosław Durczyński i skarbnik Janina Andrzejewska wzięli udział w uroczystym podpisaniu umowy na realizację wspomnianej inwestycji. W obecności przedstawicieli czternastu gmin i miast województwa wielkopolskiego burmistrz Goliny oraz skarbnik odebrali z rąk Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Marka Woźniaka symboliczny czek opiewający na kwotę 2 064 068,42 zł będący dofinansowaniem projektu.


Przedmiotem inwestycji będzie głęboka modernizacja energetyczna budynku szkoły związana z termomodernizacją przegród, modernizacją systemu przygotowania ciepłej wody użytkowej, modernizacją systemu grzewczego, wykonaniem instalacji wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła, wymianą oświetlenia na nowe LED, wykonaniem instalacji fotowoltaicznej o mocy 18,15 kWp. Szacowana wartość projektu wynosi 2 680 837,87 zł.


Jego głównym celem jest zwiększenie efektywności energetycznej w obiektach użyteczności publicznej na terenie gminy Golina poprzez inwestycje termo modernizacyjne a co się z tym łączy: zmniejszenie emisji CO2 na terenie gminy, zmniejszenie rocznego zużycia energii w budynkach użyteczności publicznej na terenie gminy, osiągnięcie oszczędności finansowych z tytułu oszczędności w zużyciu energii, wdrażanie rozwiązań wykorzystujących OZE na terenie gminy, lepsze zaspokojenie potrzeb mieszkańców poprzez stworzenie lepszych warunków do nauki dzieci i do pracy.

Zdjęcie: UMiG Golina

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page