Pietrzak Show w derbach. Golina wygrywa na zakończenie rundy jesiennej
top of page

To były emocjonujące derby. Tak jednym zdaniem można określić sobotnie starcie Górnika Konin z Polonią Golina. Górą byli Poloniści, którzy wygrali 2:4.

Chociaż wynik na to nie wskazuje, to mecz był bardzo wyrównany. Obie ekipy stwarzały sobie wiele sytuacji do zdobycia bramki. Bardziej skuteczni byli jednak goście. Polonia wyszła na prowadzenie już w pierwszych minutach meczu za sprawą Dominika Gołzy.

Szpileczkę kibicom gospodarzy wbił Łukasz Pietrzak, który w przeszłości reprezentował barwy Górnika. To był jego dzień. W 37. minucie podwyższył na 2:0. Chwilę potem biało-niebiescy zdobyli bramkę kontaktową. Do przerwy było 1:2 dla gości.

W drugiej połowie show skradł Łukasz Pietrzak, który skompletował hat-tricka. Jedną z bramek zdobył z rzutu karnego. Górnik zdołał strzelić tylko raz i mecz zakończył się zwycięstwem piłkarzy z Goliny 2:4.

Tym zwycięstwem Polonia wspięła się w tabeli. Obecnie zajmuje siódme miejsce. Nie wiadomo jeszcze czy na ten pozycji spędzi przerwę zimową, bowiem jutro gra Polonus Kazimierz Biskupi z Orkanem Chorzemin i obie te ekipy mogą wyprzedzić podopiecznych Przemysława Skibiszewskiego. Poloniści w rundzie jesiennej zdobyli 38 bramek, a stracili 37.