top of page

Reklama

O tajnikach pracy fryzjera

Nie od dziś wiadomo, że istnieją różne formy aktywizacji zawodowej młodych ludzi. Odgrywają one znaczącą rolę w budowaniu ich przyszłej życiowej kariery. Pomagają także w określeniu zainteresowań i rozpoznaniu własnych predyspozycji do wykonywania w przyszłości konkretnego zawodu.


25 stycznia 2024 r., uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Przyjmie mieli niebywałą okazję zgłębić tajniki fryzjerstwa, które przybliżyła im właścicielka Salonu Fryzur u Marleny w Golinie. Spotkanie to odbyło się w ramach „Tygodnia Zawodowców”.


Marlena Tamulska w bardzo przystępny sposób opowiadała o: swojej codziennej pracy, latach nauki oraz czasie przygotowania do wykonywania profesji. Podczas roboczej wizyty, dzieci i młodzież zaznajomieni zostali także z narzędziami niezbędnymi do strzyżenia oraz stylizacji włosów.


Ponadto przeprowadziła minilekcję fryzjerstwa, która niewątpliwie bardzo podobała się szkolnej społeczności. Nie obyło się też bez skrupulatnych, stricte doradczych odpowiedzi gościa na pytania wiążące się z podjęciem nauki w zawodzie.


Spotkanie z właścicielką salonu fryzjerskiego, było bardzo dobrą okazją

do bliższego przyjrzenia się pracy stylisty włosów. Bądź co bądź, mimo upływających lat i zmiany trendów, wspomniany zawód będzie nam zawsze potrzebny z wiadomych względów.


Społeczność szkoły dziękuje Marlenie Tamulskiej za: życzliwość, poświęcony czas i podzielenie się z uczniami praktycznymi wiadomościami dotyczącymi fryzjerstwa.


Przemysław CiesielskiOstatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page