top of page

Reklama

Niebezpieczne skrzyżowania w Przyjmie. ,,Wjeżdżamy na czuja".

- Może łatwiej zmienić pierwszeństwo na skrzyżowaniu, gdyż nie ma pieniędzy na obcinkę drzew i bezpieczeństwo w gminie - komentuje jeden z naszych czytelników, który zgłosił nam problem związany z utrudnioną widocznością na dwóch skrzyżowaniach w miejscowości Przyjma.


Ich dokładną lokalizację zaznaczyliśmy kolorem czerwonym na poniższej mapie.

Źródło: Google Mpas


- Mieszkańcy sołectwa Przyjma już kilkukrotnie zgłaszali niebezpieczeństwo w swojej miejscowości, a dokładniej mieszkańcy Przyjma Podwórze i Przyjma Olszynki. Problem polega na zarośniętych drzewach. Są one zarośnięte od góry do dołu, a gałęzie zarosną już niebawem połowy jezdni. (...) Nieraz mieszkańcy komentują, że wyjeżdżamy na tym skrzyżowaniu na ,,czuja". (...) Może łatwiej zmienić pierwszeństwo na skrzyżowaniu, gdyż nie ma pieniędzy na obcinkę drzew i bezpieczeństwo w gminie. Sprawa była już kilkukrotnie zgłaszana do sołtysa Przyjmy oraz do gminy. Brak jakiegokolwiek działania, jak było tak jest. Przez ostatnie kilka lat sołectwa jak i również Przyjma są zaniedbywane przez obecne władze gminy. Apelujemy do gminy o bezpieczeństwo w naszym sołectwie i uprzątnięcie zarośli - napisał do nas jeden z czytelników.

Zdjęcia: czytelnik


Niedawno na wspomnianym skrzyżowaniu doszło do wypadku, w wyniku którego jedna osoba została zabrana do szpitala. Sekretarz Goliny, Anna Paszek poinformowała nas, że gmina zleciła już wycinkę odrostów przydrożnych drzew. - Jednocześnie informuję, iż Gmina Golina zleciła prace porządkowe związane z wycinką wypuszczy i samosiejek przy drzewach położonych wzdłuż drogi gminnej nr 472003P w miejscowości Przyjma w ilości 133 szt., które w chwili obecnej są prowadzone - przekazała sekretarz gminy.


- Nadmieniam również, iż dużym problem na przedmiotowej drodze jest nienależyte zachowanie ostrożności przez uczestników ruchu z powodu przekraczania prędkości, które w dużej mierze stwarza niebezpieczeństwo dla pozostałych uczestników ruchu - dodała. Jak udało nam się ustalić, prace związane z wycinką już się rozpoczęły.

Zdjęcia: Golińska Spółdzielnia Aktywni Razem; zdjęcie główne: Google Maps

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Yorumlar


bottom of page