Miał ponad promil alkoholu i kierował łodzią. Grozi mu do 3 lat więzienia
- Hubert Graczyk

- 8 cze
- 1 minut(y) czytania
Policjanci patrolu wodnego zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który prowadził łódź motorową po alkoholu na Jeziorze Ślesińskim.
Podczas kontroli funkcjonariusze sprawdzili jego stan trzeźwości, badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie elektronicznie zatrzymano prawo jazdy, a sprawa trafi do sądu. Za kierowanie jednostką pływającą w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
- Bezpieczeństwo na wodzie wymaga rozwagi i odpowiedzialności. Alkohol znacząco pogarsza koncentrację, ocenę sytuacji oraz czas reakcji, co na wodzie może prowadzić do bardzo niebezpiecznych zdarzeń. Wypoczynek nad jeziorami powinien być przyjemny, ale przede wszystkim bezpieczny - zarówno dla osób korzystających z łodzi, jak i dla wszystkich wypoczywających nad wodą - apeluje st. asp. Maria Baranowska z Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

Zdjęcie: KMP w Koninie






