top of page

Reklama

Kto będzie rządził w gminach w powiecie konińskim?

W większości gmin w powiecie konińskim wiadomo kto będzie wójtem lub burmistrzem. W Kleczewie, Ślesinie, Starym Mieście, Sompolnie i Kramsku będzie potrzebna druga tura.


Przypomnijmy, że w Golinie wybory na burmistrza wygrał Mirosław Durczyński. Zdobył on 50,15% poparcia. W Grodźcu, Kazimierzu Biskupim i w Rzgowie był tylko jeden kandydat na wójta. Wyborcy głosowali na ,,tak" lub ,,nie". We wszystkich przypadkach większość wyborców była ,,za" obecnymi włodarzami gminy. W gminie Grodziec dalej będzie rządził Mariusz Woźniak, w gm. Kazimierz Biskupi - Grzegorz Maciejewski, a w Rzgowie - Grzegorz Matuszak.


Druga tura potrzebna będzie w gminie Kleczew. Ubiegające się o reelekcję burmistrz Mariusz Musiałowski zmierzy się z Anną Woźniak. 21 kwietnia do urn pójdą także mieszkańcy gminy Ślesin. Obecny burmistrz - Mariusz Zaborowski walczy z Piotrem Maciejewskim. Druga tura również w Starym Mieście. Tutaj o głosy mieszkańców powalczą: Dariusz Puchala i Agnieszka Lachowicz. Roman Bednarek i Waldemar Marciniak zmierzą się w drugiej turze na funkcję burmistrza Sompolna. Podobnie jest w gminie Kramsk. Do drugiej tury przeszedł Andrzej Nowak i Danuta Mazur.


W Rychwale w pierwszej turze wygrał obecny burmistrz - Stefan Dziamara. W Skulsku wójtem został Andrzej Operacz. W Wierzbinku także bez zmian. Wójtem na kolejne pięć lat będzie Paweł Szczepankiewicz. W gminie Wilczyn podobnie. Wójtem pozostał Grzegorz Skowroński.

Zdjęcie z archiwum
留言


bottom of page