top of page

Reklama

Kolejne spotkanie autorskie z Dawidem Trzuskolasem

Na zaproszenie dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Słupca w Cieninie Zabornym Moniki Paszek po raz kolejny przybył Dawid Trzuskolas, autor książki pt. „Kulawa książeczka” (30.05).


- Książka opowiada o tym, że każdy z nas jest inny, a jednocześnie wszyscy jesteśmy do siebie bardzo podobni. Historie opisane na jej łamach opowiadają o losach bohaterów, którzy pomimo pewnych kłopotów potrafią wziąć się w garść i korzystać z życia pełnymi garściami. To zbiór bajek pisanych wierszem starających się oswoić dzieci z innością.


Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Młodojewie. Brały w nim udział dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas I – III. Panu Dawidowi towarzyszyła p. Joanna Perlińska, autorka książki #RudaRządzi!, w której opowiada swoją historię, jej walce z chorobą i przeciwnościami losu oraz kłodami pod nogami – czy raczej kołami - rzucanymi jej przez ludzi, którzy pojawiają się w jej życiu.


Pani Joanna, mimo niepełnosprawności - optymizmem, uśmiechem, życzliwością i chęcią życia zaraziłaby każdego. Podczas spotkania pan Dawid czytał dzieciom wybrane bajki ze swojej książki i w bardzo ciekawy sposób je omawiał, starając się wyjaśnić wszystkim morał płynący z każdej z nich. Nie zabrakło również zabawy ruchowej, a także wspólne pisanie bajki pt.: „Kura, kot i awantura”. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, gdzie pracują i czym zajmują się na co dzień nasi goście.


To spotkanie na długo zostanie w naszej pamięci. panu Dawidowi serdecznie dziękujemy za wyjątkowe, niezwykle fascynujące oraz twórcze dla wszystkich wydarzenie - przekazał nam Monika Paszek, dyrektor biblioteki.

Zdjęcia: biblioteka

Commentaires


bottom of page