top of page

Reklama

Koalicja w powiecie ustalona. Będzie nowy starosta?

Trzecia Droga z Razem dla Powiatu stworzą koalicję, która podzieli się kluczowymi rolami w powiecie słupeckim.


W nowej Radzie Powiatu Słupeckiego zasiądzie siedmiu radnych z Trzeciej Drogi oraz pięciu z komitetu Razem dla Powiatu i Prawa i Sprawiedliwości. Oznacza to, że żadne ugrupowanie nie ma zdecydowanej większości, aby samodzielnie rządzić w powiecie.


W przestrzeni medialnej krążyły informacje, o tym że obecnie rządząca koalicja (PiS i Razem dla Powiatu) nie będzie już kontynuowana. Nowym koalicjantem RdP miałaby zostać Trzecia Droga. Dzisiaj jest już wszystko jasne, o czym poinformował jeden z powiatowych radnych - Mikołaj Niezbecki.


- Jako radni Razem dla Powiatu jednomyślnie zdecydowaliśmy się na zbudowanie koalicji razem z Radnymi Trzeciej Drogi. Koalicja ma na celu płynne i stabilne funkcjonowanie rady w trakcie całej jej kadencji oraz zapewnienie dalszego wsparcia dla naszego powiatu z budżetu państwa.


W ramach koalicji nasze ugrupowania podzielą się kluczowymi rolami - w tym starosty i wicestarosty. Jest jeszcze za wcześnie, żeby podawać konkretne nazwiska, ale mogę tylko powiedzieć, że te które padły do tej pory - niezależnie od konfiguracji - wskazują na naprawdę wyśmienity duet.


,,Ponad podziałami" to nie tylko puste hasło wyborcze mojej kampanii. Gorąco zapraszam do współpracy wszystkich pozostałych radnych - tworzenie opozycji zostawmy w parlamencie. Wierzę, że mimo zmiany dotychczasowych stanowisk - po schowaniu dumy do kieszeni - wszyscy chcemy i jesteśmy w stanie działać na korzyść naszego powiatu - napisał na Facebooku.

Zdjęcie z archiwum

Commentaires


bottom of page