Jechał mimo zakazu. Stracił BMW i prawo jazdy
- Hubert Graczyk

- 10 cze
- 1 minut(y) czytania
34-letni kierowca został zatrzymany przez policjantów konińskiej drogówki po tym, jak kierował BMW, mimo obowiązującego go sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.
Do zatrzymania doszło 3 czerwca podczas kontroli drogowej, w trakcie której funkcjonariusze potwierdzili, że mężczyzna ma aktywny zakaz. Sprawa została rozpoznana w trybie przyspieszonym przez Sąd Rejonowy w Koninie, gdzie już 5 czerwca mężczyzna usłyszał wyrok za naruszenie art. 244 Kodeksu karnego. Sąd orzekł wobec niego przepadek pojazdu, którym się poruszał, a także 6-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, grzywnę oraz obowiązek świadczenia pieniężnego na rzecz funduszu pomocowego.

Zdjęcie poglądowe






