top of page

Reklama

IV Festiwal Kultury Lokalnej w Golinie

Stowarzyszenie Razem dla Goliny już po raz czwarty zorganizowało Festiwal Kultury Lokalnej (30.09).


- Impreza odbyła się ramach projektu ,,ZERO WASTE"- nie marnuję, zdrowo gotuję!" dofinansowanego ze środków programu ,,Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie "Solidarni w Partnerstwie".


Organizatorzy lokalni zorganizowali prawdziwą dla ciała i ducha ucztę kulturalną. Przed bardzo licznie zgromadzoną publicznością swój dorobek artystyczny prezentowali uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych działających w gminie Golina oraz przedszkolaki z „Baśniowego Dworku”.


Za oprawę słowno-muzyczną i przygotowanie odpowiedzialne były następujące nauczycielki: Marzena Bąk, Agnieszka Dobrowolska i Joanna Lewandowska ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie; Agnieszka Waliniak, Emilia Napierała oraz Agnieszka Kołodziejczak ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Radolinie; Maria Urbaniak, Kinga Lewicz i Aleksandra Bryś ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Kawnicach; Agnieszka Borowska i Kornelia Jakubowska-Rubas ze Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Przyjmie; Iwona Sieczkowska z przedszkola „Baśniowy Dworek” w Golinie.


Każda z placówek oświatowych za swój występ otrzymała upominki z rąk dyrektor Biblioteki Publicznej w Golinie – Żanetty Matlewskiej. Punkt kulminacyjny festiwalu stanowiło rozstrzygnięcie konkursu literacko-plastycznego ,,Fraszka o bibliotece". Konkurs był skierowany do uczniów klas IV-VIII z terenu gminy Golina. Nagrodzeni zostali: Hubert Napierała, Julia Piekarska i Paulina Sławska ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie oraz Adam Janiszewski, Julia Staszak i Natalia Ratajczyk ze Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej - Curie w Przyjmie.


Po kulturalnej uczcie organizatorzy zaprosili do udziału w warsztatach kulinarnych zorganizowanych przez Bank Żywności w Koninie z wykorzystaniem kuchni mobilnej. Można było skosztować zupy dyniowej.


Na festiwalu nie mogło zabraknąć także stoisk lokalnych rękodzielników i wystawców. Stoły obfitowały różnorodnością wyrobów rękodzielniczych wykonanych m.in. przez pracowników Domu Kultury oraz podopiecznych Dziennego Domu Seniora+ w Golinie.


Organizacja Festiwalu Kultury Lokalnej spotkała się z ogromnym uznaniem uczestników. Można rzec śmiało, że mieszkańcy gminy Golina rozsmakowali się w kulturze na całego

i chcą chętnie uczestniczyć w kolejnych przygodach - poinformowała Anna Nawrocka z Biblioteki Publicznej w Golinie.

Zdjęcia: bibliotekaOstatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page