top of page

Reklama

Ferie zimowe w filii bibliotecznej w Przyjmie i punkcie bibliotecznym w Kawnicach

Warsztaty slime, lego, eksperymenty, warsztaty kulinarne, zajęcia animacyjne, rękodzielnicze oraz spotkanie z niezwykłym gościem to tylko niektóre aktywności, w których uczestniczyły dzieci podczas zajęć w pierwszym tygodniu ferii zimowych, zorganizowanych przez filię biblioteczną w Przyjmie i punkt biblioteczny w Kawnicach.


W filii bibliotecznej w Przyjmie dzięki firmie Bricks4Kidz z Konina uczestnicy warsztatów „Śnieżne laboratorium” zbudowali z klocków Lego pingwinki i saneczkowe zjeżdżalnie, wykonali zimowego slima oraz badali zjawiska fizyczne przy pomocy magicznej cieczy.

Nie zabrakło również zajęć rękodzielniczych, podczas których wszyscy mogli wykazać się zdolnościami manualnymi i kreatywnością, tworząc miniaturowe "dzieła sztuki".


Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się również warsztaty kulinarne. Dzieci „od podstaw” poznały, jak powstają drożdżówki: z zaangażowaniem je formowały i lukrowały, a następnie przekazały je do kuchni, gdzie piekły się pod fachowym okiem pań z Koła Gospodyń Wiejskich ,,Przyjmianki”. Warto nadmienić, że zajęcia kulinarne sprawiają dzieciom mnóstwo przyjemności, a odpowiednio zorganizowane rozwijają zainteresowania

i przygotowują do życia dorosłego. Zapachu drożdżówek, unoszącego się w bibliotece, nie da się opisać. Było wyjątkowo, a przede wszystkim pracowicie i smacznie!


Natomiast uczestnicy zajęć w punkcie bibliotecznym w Kawnicach mieli okazję wziąć udział w wielu zabawach integracyjnych, w tym grze "Podaj dalej". Dzieci nie tylko poznały siebie nawzajem, lecz także dużo dowiedziały się o sobie samych. W trakcie zajęć rękodzielniczych uczestnicy przywoływali wiosnę, tworząc kolorowe jajka ze sznurka makramowego oraz wykonali laurki walentynkowe, które następnie wręczyli gościowi - niespodziance.


Na spotkanie przybyła Joanna Perlińska - autorka książki "#Ruda rządzi", w której udowadnia, że ani choroba, ani niepełnosprawność nie stanowią przeszkody na drodze do spełniania marzeń. Podczas tych ferii przeżyto mnóstwo zabawnych chwil, wyniesiono dużo ciekawych pomysłów i nowych umiejętności.


Bibliotekarki: Anna Nawrocka i Katarzyna Kolska bardzo dziękują wszystkim uczestnikom warsztatów za zaangażowanie we wszystkie proponowane zajęcia, a rodzicom uczestników za zaufanie.


Anna Nawrocka i Katarzyna KolskaOstatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page