„Bez barier - bez hejtu!" - Cienińska 6 po raz jedenasty
- Hubert Graczyk

- 2 dni temu
- 1 minut(y) czytania
Setki biegaczy w różnym wieku i z różnych zakątków Polski wzięło udział w jedenastej edycji biegu ulicznego - Cienińska 6.
Wydarzenie rozpoczęło się od sztafety z symbolicznym ogniem olimpijskim. Uczestnicy w tym roku biegli pod hasłem „Bez barier - bez hejtu!". Pierwsze na linii startu pojawiły się przedszkolaki. Później odbyły się biegi w różnych kategoriach dla uczniów ze szkół podstawowych. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.
Kolejnym punktem Cienińskiej 6 był bieg VIP-ów. Wzięły w nim udział osoby zaangażowane w organizację wydarzenie oraz sponsorzy imprezy. Następnie wyruszył marsz nordic walking na dystansie trzech kilometrów. Kulminacyjnym punktem był start biegu głównego na sześć kilometrów. Ukończyło go 185 biegaczy.
Pierwszy na mecie zjawił się Bartosz Maśnicki z Konina. Bieg ukończył z czasem 19 minut i 57 sekund. Równo pół minuty za nim przybiegł Paweł Rezulak. Podium wśród mężczyzn zamknął Tomasz Pietrzak. Najszybszą kobietą była Katarzyna Werner z Malanowa z czasem 24:01. Dokładne wyniki znajdziecie TUTAJ.
Na zakończenie przyszła pora na uhonorowanie najlepszych biegaczy. Oprócz nagród w kategorii open, przyznano wyróżnienia w różnych kategoriach wiekowych. Na nagrody mogli liczyć także najszybsi mundurowi, strażacy OSP, mieszkańcy gminy Słupca i Cienina Zabornego.
Choć pogoda tego dnia była zmienna - od ulewy po upał, to niezmienny okazał się wysoki poziom sportowy Cienińskiej 6. Organizatorzy - OSP w Cieninie Zabornym i Urząd Gminy Słupca - zadbali o każdy detal, udowadniając, że Cienińska 6 na stałe wpisała się w kalendarz najważniejszych imprez biegowych w regionie.
Artykuł sponsorowany










































































































































































