top of page

Reklama

reklama-festiwal-nauki-słupca-echo-słupcy.png

15 milionów złotych na inwestycje. Budżet gminy Strzałkowo przyjęty

Rozbudowa oczyszczalni ścieków, montaż instalacji fotowoltaicznych, remonty dróg i budynków - to główne zadania inwestycyjne na 2024 rok w gminie Strzałkowo. Radni na dzisiejszej sesji (28.12) przegłosowali budżet.


Dochody gminy Strzałkowo na przyszły rok zaplanowano na kwotę 67 997 062,58 zł, z kolei wydatki - 67 211 287,58 zł. Deficyt w wysokości 785 775 zł zostanie sfinansowany z kredytów i pożyczek.


Gmina w 2024 roku chce zrealizować inwestycje na ponad 15 mln zł. Największą jest rozbudowa i przebudowa oczyszczalni ścieków w Strzałkowie za około 9,2 mln zł. Kosztowną inwestycją - za blisko 2 mln zł - jest także dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych dla budynków użyteczności publicznej oraz obiektów komunalnych w gminie.


W planach jest również remont drogi w miejscowości Staw i Góry. Za 780 tys. zł powstanie chodnik w Babinie. 250 tys. zł będzie przeznaczone na budowę sieci wodociągowej i modernizację stacji uzdatniania wody na terenie gminy. 150 tys. zł ma kosztować budowa kanalizacji. W planach jest również remont dwóch budynków wielorodzinnych na ul. Ostrowskiej w Strzałkowie.


Za 200 tys. zł ma zostać zmodernizowana kotłownia w Urzędzie Gminy Strzałkowo. 100 tys. zł zaplanowano na modernizację oświetlenia ulicznego na terenie gminy. Tyle samo zabezpieczono na zakup i montaż placów zabaw.


Budżet gminy Strzałkowo na 2024 rok został przyjęty jednogłośnie.

Zdjęcie poglądowe

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page