top of page

Reklama

reklama-festiwal-nauki-słupca-echo-słupcy.png

,,Zdobyte doświadczenie na pewno przyda mi się w obecnej pracy"

Pierwszy dzień na nowym stanowisku ma za sobą Andrzej Grzeszczak, który pełni teraz funkcję burmistrza Słupcy.


To efekt tego, że w październikowych wyborach parlamentarnych do Sejmu RP dostał się dotychczasowy włodarz miasta - Michał Pyrzyk. Stracił on wówczas mandat burmistrza. Od tego czasu miastem zarządzał sekretarz - Beata Wyderkiewicz. Jego funkcje były jednak ograniczone. Nie mógł m.in. zaciągać zobowiązań, podpisywać umów, czy nawet projektu budżetu na przyszły rok.


Okres bezkrólewia dobiegł jednak końca. Premier Mateusz Morawiecki na podstawie art. 28f ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym wyznaczył z dniem 17 listopada 2023 r. Andrzeja Grzeszczaka jako osobę pełniącą funkcję Burmistrza Miasta Słupcy. - Jest to dla mnie nowe doświadczenie zawodowe i wyzwanie. Czuję się wyróżniony - skomentował nowy włodarz miasta.


Andrzej Grzeszczak ma doświadczenie w pracy samorządowej. W latach 2006-2010 był radnym Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. W okresie od 2010 do 2014 zasiadał na fotelu Wójta Gminy Rzgów w powiecie konińskim. - Zdobyte doświadczenie na pewno przyda mi się w obecnej pracy. Funkcja jest bardzo podobna. Tutaj jest jednak inny wymiar. Miasto Słupca jest większym samorządem. W pierwszym dniu pracy w urzędzie miasta przypomniało mi się jak to było kiedyś - powiedział Andrzej Grzeszczak.


17 listopada był jego pierwszym dniem, w którym sprawował funkcję burmistrza. Zostały już podjęte pierwsze decyzje. Przed nim spotkanie z posłem Michałem Pyrzykiem. Chce od swojego poprzednika dowiedzieć się o głównych zadaniach jakie były planowane na 2024 rok. Ma zamiar także spotkać się z przewodniczącym rady - Andrzejem Szymkowiakiem i przewodniczącymi komisji.


Na początku swojej pracy chce się skupić na przyszłorocznym budżecie miasta. Niebawem na naszym portalu możecie spodziewać się obszerniejszego wywiadu z Andrzejem Grzeszczakiem, pełniącym funkcję Burmistrza Miasta Słupcy.

Zdjęcie: Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page