Zdecydował gol w ostatnich minutach meczu. Polonia nie powalczy o puchar
top of page

Przygoda Polonii Golina w Strefowym Pucharze Polski dobiegła końca. W półfinale gracze Przemysława Skibiszewskiego ulegli na własnym terenie 2:3 z Olimpią Koło. W Sompolnie Polanin Strzałkowo z miejscowym GKS-em przegrał wysoko 4:1.

Już na początku spotkania dobrą okazję miał Nikodem Lipiński, jednak piłka uderzyła w poprzeczkę. Około 10. minuty rywale zaatakowali z lewej strony boiska i strzałem po dłuższym słupku goście wyszli na prowadzenie. Szybko mógł wyrównać Łukasz Pietrzak, który znalazł się w sytuacji sam na sam, jednak sędzia odgwizdał spalonego.

Na 1:1 około 36. min. strzelił Damian Zajączkowski. Gola do szatni mógł zdobyć Pietrzak, jednak był nieskuteczny. Piłkarze zeszli do szatni z wynikiem 1:1.

Na początku drugiej połowy znów sytuację na zdobycie bramki miał Pietrzak. Tym razem trafił w słupek. Chwilę potem na 2:1 dla gospodarzy strzelił Alan Kujawa. Około 63. min. gracze z Koła posłali piłkę do siatki, ale arbiter uznał, że był spalony.

Kolejne dobre sytuacje miał Łukasz Pietrzak. Z rzutu wolnego ładnie posłał piłkę w kierunku bramki, jednak jeszcze lepiej w tej sytuacji spisał się golkiper Olimpii. Innym razem jego piłka została wybita już z linii bramkowej.

Obraz gry uległ zmianie około 78. minuty kiedy to czerwoną kartkę zobaczył bramkarz Polonii - Michał Jankowski. Według sędziego zagrał on ręką poza polem karnym. Gracze z Goliny kończyli mecz w dziesiątkę. Rywale nie wykorzystali rzutu wolnego, tuż przed linią pola karnego. Świetnie w tej sytuacji spisał się rezerwowy bramkarz - Jakub Kasprzak.

Goście wykorzystali grę w przewadze. Po dobitce z rzutu wolnego doprowadzili do remisu. Pod koniec spotkania było bardzo nerwowo, zarówno na boisku, ławce trenerskiej i na trybunach. Emocjonująco było do samego końca. W końcówce było widać, że Poloniści chcą dograć do karnych. Jednak ich plan się nie ziścił, bo rywale w ostatnich minutach meczu strzelili bramkę dającą zwycięstwo w tym spotkaniu.

Tym samym Polonia Golina przegrała u siebie 2:3 z Olimpią Koło i żegna się z Pucharem Polski Strefy Konińskiej. W drugim półfinale Polanin Strzałkowo został rozbity 4:1 przez GKS Sompolno. Jedyną bramkę dla gości zdobył Bartosz Pilarski. Finał pucharu tradycyjnie zaplanowano na 11 listopada. (Galeria zdjęć pod nagraniem)