top of page

Reklama

767x150 Agnieszka.png

Zapraszają na ,,Nową odsłonę Parku Cienińskiego"

Stowarzyszenie Razem Możemy Być Lepsi oraz ZSP w Cieninie Kościelnym zaprasza dzisiaj (3 czerwca) na godz. 10 do wzięcia udziału w projekcie ,,Nowa odsłona Parku Cienińskiego".


Zakłada on integrację lokalnej społeczności poprzez przeprowadzenie warsztatów przyrodniczych dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz szerzenie działań wolontariackich. Na terenie szkoły jest tzw. „Cieniński park przyrodniczy”, który wymaga uporządkowania oraz nowego nasadzenia: krzewów, drzew, różnych roślin oraz zagospodarowania miejsca spotkań dla lokalnej społeczności.


W ramach realizacji projektu zostaną przeprowadzone warsztaty przyrodnicze dla dzieci i młodzieży z klas I-VIII, oraz działania wolontariackie. W wyznaczonym miejscu miejsce spotkań zagospodarowany teren poprzez nowe nasadzenia krzewów, drzew i różnych roślin w wyznaczonym miejscu „Cienińskiego Parku Przyrodniczego” przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Cieninie Kościelnym. Działania te przeprowadzone będą w ramach pracy wolontariuszy przy zaangażowaniu dzieci i młodzieży.


Wyznaczone zostaną 2 miejsca spotkań: pierwsze z 4 ławkami i miejscem na ognisko oraz ustawienie kolejnych 4 ławek przy skwerku szkolnym. Ławki zostaną pomalowane i zamontowane z bali drewnianych w ramach pracy wolontariackiej.


Na warsztatach przyrodniczych dzieci i młodzież dowiedzą się jakie rośliny, drzewa i krzewy rosną w „parku cienińskim”. Będą miały udział w nowych nasadzeniach oraz dowiedzą się jak zagospodarować teren z jakich roślin i jakich efektów mogą się spodziewać, które rośliny w jakim czasie się rozkrzewiają jakich warunków podłoża i temperatury wymagają oraz dowiedzą się o ich pielęgnacji, nawożeniu, przycinaniu- formowaniu roślin. Poznają historię parku. Przygotują dokumentację fotograficzną, a na zakończenie projektu ze zgromadzonych materiałów powstanie album przyrodniczy „Cienińskiego Parku”.


W tym czasie zostanie także zorganizowane spotkanie dla wszystkich uczestników projektu oraz dla lokalnej społeczności.

Grafika: organizator

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page