top of page

Reklama

YoungRun - wydarzenie dla ciała i ducha

Stań twarzą w twarz ze swoimi talentami, ale i słabościami. YoungRun to wydarzenie szczególne, dla ciała i ducha. Sportowa rywalizacja, modlitwa, podróż w głąb siebie i poznanie wielu fantastycznych ludzi. To wszystko czeka na uczestników tej imprezy, która już pod koniec lipca odbędzie się w Lądzie.


Inicjatorem akcji są miejscowi salezjanie. To oni wyszli z propozycją, aby zorganizować sportowo-duchowe wydarzenie, a przy tym pomóc potrzebującym. W tym roku YoungRun odbywa się na rzecz chorej Liwki Herudzińskiej z Dolan. Od momentu, gdy duchowni zaczęli przygotowywać wydarzenie zgłaszało się coraz więcej osób z całego regionu, które chcą pomóc w organizacji tego przedsięwzięcia.


Hasłem tegorocznej edycji YoungRun jest ,,Twarzą w twarz". - W trakcie tego wydarzenia chcemy spotkać się twarzą w twarz ze swoimi możliwościami, talentami, trudnościami. Chcemy tym samym przełamywać pewne bariery. Chcemy stanąć twarzą w twarz z Bogiem, z drugim człowiekiem, ale także z niepełnosprawnością Liwki i życiem, które czasem wiele kosztuje. Samemu może być ciężko, ale jak otoczymy się Bożym obliczem, różnymi osobami, które myślą i działają podobnie w ramach jednego celu, w tym przypadku jest pomoc Liwce, to dużo łatwiej będzie nam iść przez to życie - tłumaczą organizatorzy.


Wydarzenie rozpocznie się w czwartek - 25 lipca. Wtedy to uczestnicy wydarzenia zgłoszą swoją obecność i odbiorą pakiety. Wieczorem odbędzie się pokaz iluzjonisty i światła. Tego dnia uczestnicy poznają bliżej Liwię i jej bliskich.


Kolejnego dnia odbędzie się zwiedzanie klasztoru w Lądzie z przewodnikiem. Będzie również okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu. O godz. 11 zostanie odprawiona msza święta z kazaniem ks. Dominika Chmielewskiego. W tym czasie przy klasztorze będzie zorganizowane miasteczko. Na uczestników czekać będą przejażdżki quadem, motorem, czy byrczką. Swoje stoiska będą miały koła gospodyń wiejskich, ratownicy, odbędą się warsztaty i spotkanie z psychologiem. Miasteczko, będzie otwarte dla wszystkich, nie tylko dla osób biorących udział w całym wydarzeniu. O 17:00 rozpocznie się garden party. Uczestnicy spotkają się z Natalią Siubą-Jarosz, która jest multimedalistką mistrzostw świata w parasnowboardzie. Swój koncert da ks. Jakub Bartczak - raper w sutannie.


Sobota jest dniem kulminacyjnym. To właśnie wtedy odbędzie się sześciokilometrowy bieg z 20 przeszkodami. W rywalizacji będą mogli wziąć udział także biegacze, którzy nie uczestniczą w całym wydarzeniu. Dla najlepszych przewidziano nagrody. Całe wydarzenie zakończy niedzielna msza święta.


Impreza skierowana jest dla wszystkich, nie tylko do osób wierzących. - Chcemy pokazać Ląd i ludzkie oblicze Kościoła. Zaproszeni są wszyscy - zaznacza ks. Damian Okroj, jeden z organizatorów. Zapisy na to wydarzenie ruszą kwietniu o czym będziemy informować. Miło nam ogłosić, że nasz portal objął patronatem medialnym YoungRun.

Zdjęcia: YoungRun

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page