top of page

Reklama

XIV Bieg o Laur Świętego Wawrzyńca

Na sportowo rozpoczęły się tegoroczne Wawrzynki Słupeckie. 172 biegaczy z całej Polski zawitało do Słupcy na czternastą edycję Biegu o Laur Świętego Wawrzyńca.


Uczestnicy mieli do pokonania łącznie 10 kilometrów. Trasa wiodła ulicami Słupcy i pobliskich miejscowości. Łącznie na starcie pojawiło się 172 biegaczy. Najszybszy okazał się Maciej Miereczko z Włocławka. Bieg ukończył z czasem 32 min. i 56 sek. Drugi był Krystian Kurowski z Kazimierza Biskupiego z czasem 33:40. Podium zamknął Marcin Zagórny z Radnicy (34:29).


Wśród pań triumfowała Monika Brzozowska z miejscowości Czerwonaka (36:39). Druga na mecie zjawiła się Wioletta Kuszyńska z czasem 38:30. Trzecia była słupczanka – Patrycja Jóźwiak (39:02). Dodatkowo odbyły się biegi rodzinne, dla dzieci oraz młodzieży.


Bieg o Laur Św. Wawrzyńca rozpoczął wielkie świętowanie w Słupcy, które potrwa blisko do połowy sierpnia. Nie były to jedyne zawody sportowe przygotowane na tę okoliczność. Na naszym portalu pisaliśmy już o niedzielnych zmaganiach wędkarzy.


Comments


bottom of page