top of page

Reklama

,,Wystarczyła chwila, by cały nasz wysiłek pochłonął ogień, a moje serce rozbiło się na tysiące kawałków"

Na portalu Pomagam.pl ruszyła zbiórka pieniędzy na rzecz pogorzelców z Anastazewa, którym ogień strawił nowo wybudowany dom.


Pod koniec maja w Anastazewie w gminie Powidzu doszło do dużego pożaru budynku mieszkalnego. Mimo interwencji strażaków, budynek nie nadaje się do mieszkania. Spłonęło niemal wszystko. Na rzecz pogorzelców ruszyła zbiórka na jednym z popularnych portali.


- Kosztowało mnie to dużo zdrowia, nerwów, nieprzespanych nocy i sporych nakładów finansowych. Nie zdążyliśmy się nawet nim nacieszyć, bo mieliśmy się do niego dopiero wprowadzać. Byłem zdeterminowany, chciałem stworzyć miejsce rodzinnych spotkań.


Marzyłem, by zapraszać rodzinę i przyjaciół na niedzielne obiady i święta. Pić w kuchni kawę z moją mamą i cieszyć się, że jest. Jeść ulubiony jabłecznik cioci. Chciałem, by za kilka lat odwiedzały mnie tam dzieci z wnukami. Wiedziałem już na jakim drzewie powiesimy karmnik dla ptaków i zbudujemy drewniany domek. Chciałem siać warzywa w ogródku i codziennie sprawdzać czy coś urosło. Chciałem tam po prostu mieszkać.


Wystarczyła chwila, by cały nasz wysiłek pochłonął ogień, a moje serce rozbiło się na tysiące kawałków. Teraz zamiast wymarzonego domu mamy śmierdzącą spalenizną zgliszcza. Spłonęło dosłownie wszystko na naszych oczach.


Musimy przede wszystkim uprzątnąć pozostałości po pożarze, a następnie zbudować nowy dom. Nie mamy już na to wystarczających środków. Dom, jaki spłonął był naszym domem marzeń i zainwestowaliśmy w niego dorobek życia. Jest mi z tym ciężko, ale proszę Was o pomoc w uprzątnięciu resztek po naszych marzeniach oraz ich odbudowie - napisał pan Jacek, właściciel domu, na portalu Pomagam.pl.


- Te plany i marzenia zniweczył pożar, który 28 maja 2024 dom Pana Jacka w Anastazewie zamienił w pogorzelisko, jednak my wierzymy, że Wszyscy razem możemy odmienic ten zły los...


Pan Jacek to bardzo dobry człowiek, zawsze pomagał innym dlatego teraz i my uruchamiamy dla niego społeczną pomoc, której celem jest odbudowa domu.


Celem tej społecznej zbiórki jest pomoc dla poszkodowanej na skutek pożaru rodziny Pana Jacka z Anastazewa, aby ten cel osiągnąć prowadzimy aukcje charytatywne na grupie, które mają zasilać konto tej społecznej zbiórki - czytamy.


Zbiórka na rzecz pogorzelców prowadzona jest TUTAJ, natomiast na facebookowej grupie, która jest TUTAJ, prowadzone są charytatywne licytacje.

Zdjęcie ze strony zbiórki

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page