top of page

Reklama

Tworzyli ekologiczne torby

W szkole podstawowej w Kotuni uczniowie wraz z rodzicami i dyrektor Małgorzatą Graczyk tworzyli i malowali wzory na ekologicznych torbach.


- W czasach, gdy w trosce o środowisko naturalne zwraca się coraz baczniejszą uwagę na konieczność redukcji zużycia jednorazowych torebek foliowych, do łask wracają torby wykonane z trwałych materiałów, które mogą być wykorzystywane wielokrotnie.


W klasie pierwszej odbyły się warsztaty, podczas których uczniowie wraz z rodzicami oraz panią dyrektor Małgorzatą Graczyk nanosili swoje graficzne pomysły, ulubione wzory lub kolorowe fantazje na powierzchnię płóciennych torb przy użyciu specjalnych farb. W miłej atmosferze powstały wyjątkowo wyglądające torby. Dzieci postanowiły, że wraz z rodzicami podczas zakupów będą wykorzystywać ozdobione przez siebie ekologiczne torby.


Celem zajęć była integracja klasy, propozycja spędzenia ze swoim dzieckiem wolnego czasu oraz zwiększenie świadomości i wrażliwości ekologicznej wśród uczniów i ich rodziców. Organizatorem warsztatów była E. Chmielewska - czytamy na fanpage`u szkoły.

Zdjęcia: SP Kotunia

Comments


bottom of page