top of page

Reklama

Turniej strzelecki z okazji 105. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego

W Powidzu trwają obchody z okazji Gminnych Obchodów 105. Rocznicy Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego i Zawiązania Kompanii Powidzkiej. Rozpoczęły się one od turnieju strzeleckiego.


W środowe popołudnie (27.12) 16 osób strzelało z broni pneumatycznej i walczyło o tytuł najlepszego zawodnika. Rywalizacja odbyła się w trzech kategoriach. W kat. junior zwyciężyła Marta Wełnitz. Drugi był Bartosz Walczak.


Wśród kobiet najlepsza okazał się Fabiola Somerfeld, która na podium wyprzedziła Amelię Miczyńską i Hannę Zgorzelską. Najwięcej emocji przyniosła rywalizacja wśród panów. O pierwszym miejscu zadecydowała dodatkowa seria strzelań. Zwycięzcą w tej kategorii został Wiktor Somerfeld. Drugi był Michał Wysocki, a podium zamknął Bartłomiej Niewiadomski.


Dzisiaj (28.12) drugie dzień Gminnych Obchodów 105. Rocznicy Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego i Zawiązania Kompanii Powidzkiej. Po godz. 15 zaplanowano rajd z Powidza do Anastazewa. Kulminacja obchodów w piątek (29.12) podczas uroczystego apelu i rekonstrukcji historycznej.

Zdjęcia: Klub Sportowy Libero


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page