top of page

Reklama

Strażacy z całej gminy szkolili się w Przyjmie

Komendant Gminny Dawid Kałużny zorganizował manewry dla wszystkich jednostek OSP z terenu gminy Golina. Szkolenia odbyły się w minioną sobotę (15.10) w Przyjmie.


- W manewrach uczestniczyły jednostki OSP Golina, OSP Przyjma, OSP Węglew, OSP Kawnice, OSP Rosocha, OSP Kraśnica, OSP Spławie, OSP Myślibórz, OSP Adamów. Dodatkowo z zaproszenia skorzystała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Golina, która wcieliła się w rolę obserwatorów ćwiczeń.


Głównym prowadzącym warsztaty był funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej w Koninie mł. bryg. Mariusz Batorski. Dodatkowo w trakcie ćwiczeń swoją wiedzą dzielili się również strażacy z PSP w Koninie będący jednocześnie członkami jednostek OSP z terenu gminy Golina.


Warsztaty rozpoczęły się od części teoretycznej na sali OSP w Przyjmie. Mł.bryg. Mariusz Batorski przekazał uczestnikom warsztatów wiedzę z zakresu operowania prądami gaśniczymi wody, technikę otwierania drzwi podczas pożarów obiektów, a także technikę prowadzenia rozpoznania oraz przeszukiwania pomieszczeń z wykorzystaniem kamery termowizyjnej.


Po zakończonej części teoretycznej jednostki zostały przedysponowane w miejsce koncentracji sił i środków. Przekazana chwilę wcześniej wiedza została zamieniona w praktyczne ćwiczenia. Po wykonanej serii ćwiczeń przez druhów przystąpiono do głównego punktu manewrów czyli symulowany pożar budynku. Poszczególne jednostki po otrzymaniu zgłoszenia o pożarze były dysponowane na miejsce zdarzenia.


Działania przybyłych zastępów polegały na ewakuacji osób poszkodowanych (w tym strażakom, którzy w trakcie działań stracili przytomność) znajdujących się wewnątrz budynku, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, zlokalizowaniu oraz ugaszeniu pożaru. Roty działające w zadymionych pomieszczeniach pracowały w sprzęcie ochrony dróg oddechowych z wykorzystaniem kamery termowizyjnej.


Kolejnym bardzo istotnym zadaniem była budowa magistrali wodnej aby zachować ciągłość podawania wody. Podczas prowadzonych działań zwrócono również uwagę na sposób prowadzenia łączności radiowej przez poszczególne odcinki bojowe. Wszystkie założenia zostały zrealizowane w sposób prawidłowy.


Na koniec manewrów jednostki powróciły na teren OSP Przyjma gdzie dokonano podsumowania warsztatów, a także skosztowano pysznej grochówki ugotowanej przez druhów z tej jednostki - poinformowali druhowie z Goliny.


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page