top of page

Reklama

reklama-festiwal-nauki-słupca-echo-słupcy.png

Ruchy kadrowe w SPS

Siatkarski sezon zbliża się wielkimi krokami. W kadrze SPS Słupca doszło do zmian. Kadrę opuściło kilku ważnych graczy, ale pojawiły się nowe głośne nazwiska. Z tego artykułu dowiecie się kto odszedł, a kto zasilił słupecką ekipę.


Pierwsze ruchy kadrowe poznaliśmy już na początku czerwca. Z SPS rozstał się atakujący Kamil Kulbacki , który przyjął ofertę pierwszoligowej ekipy z Białegostoku. Piotr Skierka to kolejny siatkarz, którego jesienią nie zobaczymy na słupeckim parkiecie. Libero postanowił w najbliższych miesiącach skoncentrować się na pracy zawodowej. Drużynę opuścił również rozgrywający Jakub Szarek.


Do SPS po roku przerwy wrócił wychowanek - Maciej Urbaniak. W najbliższych rozgrywkach zajmie on pozycję libero. Kolejnym wzmocnieniem było sprowadzenie rozgrywającego - Konrada Kozieła. Wcześniej reprezentował barwy duńskiego ASV Elite. Igor Bogucki (przyjmujący) to kolejne wzmocnienie szóstki SPS. Do Słupcy przeszedł z młodzieżowego Trefla Gdańsk.


Nowym atakującym w zespole prowadzonym przez Tomasza Robaka został Kamil Owczarczyk, który przeszedł z LKS Czarni Rząśnia. Kolejnym sprowadzonym libero jest Tomasz Olender. Ostatni sezon spędził w jednym z klubów w Olsztynie.


Za bombę transferową można uznać sprowadzenie do SPS Słupca Tymoteusza Juszczaka. Pochodzący z Giewartowa siatkarz jest wychowankiem klubu z Ostrowitego. Ostatnio grał dla lokalnego rywala - Wilki Wilczyn. Juszczak będzie grał na pozycji przyjmującego.


Przypomnijmy, że SPS Słupca wznowi rozgrywki w II lidze w ostatni weekend września. Łącznie będzie rywalizować z jedenastoma ekipami. Rywalem SPS-u będzie Energetyk Poznań, Anioły Toruń, Tubądzin Volley MOSiR Sieradz, Lotnik Łęczyca, Orzeł Międzyrzecz, Stoczniowiec Politechnika Gdańska, Volley Team Żychlin, Trefl Gdańsk Młodzież. Słupczanom przyjdzie się także zmierzyć ze znanym lokalnym rywalem, Wilkami Wilczyn. Dodatkowo spadkowiczem został Krishome KPS Września.

Zdjęcia: SPS Konspol Słupca
Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page