top of page

Reklama

Rozstrzygnęli konkurs plastyczny ,,Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy"

Słupecki KRUS rozstrzygnął etap regionalny XIV ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci.


Był on skierowany do uczniów szkół podstawowych w dwóch grupach wiekowych: klasy 0-III, klasy IV-VIII i przebiegał pod hasłem: ,,Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy". Zadaniem konkursowym jest wykonanie dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A3 w dowolnej technice, obrazującej upowszechniane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy i rolniczym chorobom zawodowym popularyzowane w ramach projektu „Bezpieczny Rolnik, Bezpieczna Wieś”. Współorganizatorami są Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.


Łącznie do komisji konkursowej wpłynęły prace od 324 uczniów z 9 szkół z powiatu słupeckiego. W I grupie wiekowej (klasy 0 – 3) pierwsze miejsce zajął Antoni Szymkowiak ze szkoły w Koszutach. Drugi był Sebastian Sobczak (SP Orchowo), a trzecia - Maria Szternel (SP Słowikowo). Wyróżnienie otrzymał Franciszek Woźniak ze szkoły w Słowikowie.


W II grupie wiekowej (klasy4-8) wygrała Anna Kamińska ze szkoły podstawowej w Strzałkowie. Druga była Julia Pająk ze szkoły w Giewartowie. Podium zamknęła Agata Gurgas ze szkoły w Koszutach. Wyróżniony został Kamil Kryszak ze szkoły podstawowej w Orchowie.

Zdjęcie: KRUS

Comments


bottom of page