top of page

Reklama

Przedszkolny Konkurs Recytatorski „Brzechwa, Tuwim, Konopnicka i Gellner dzieciom”

Blisko 40 dzieci wzięło udział w drugiej edycji Przedszkolnego Konkursu Recytatorskiego ,,Brzechwa, Tuwim Konopnicka i Gellner dzieciom" (19.03).


Został on przeprowadzony w trzech kategoriach: 4, 5 i 6-latków. Dzieci miały do wyboru utwory Brzechwy, Tuwima, Konopnickiej i Gellnera. Największą popularnością wśród zdeklarowanych do konkursu recytowanych wierszy okazały się być pozycje Juliana Tuwima.


Wyróżnieni laureaci w kategorii wiekowej dzieci 4-letnich to: Julia Jóźwiak z grupy Kangurki za recytację wiersza Jana Brzechwy ,,Jak rozmawiać trzeba z psem", Franciszek Majdecki z grupy Żabki za prezentację wiersza Jana Brzechwy ,,Na straganie", Maria Wieloch z grupy Żabki za recytacje wiersza Jana Brzechwy ,,Kaczka dziwaczka" oraz Lena Poszwa z grupy Kangurki za prezentację wiersza Juliana Tuwima pt. ,,Kotek".


Nagrodzeni laureaci w kategorii wiekowej dzieci 5 letnich: Zofia Górniak z grupy Biedronki za recytację wiersza Marii Konopnickie pt. ,,Czytanie", Hubert Blaszka z grupy Biedronki za prezentację wiersza Jana Brzechwy ,,Na wyspach Bergamutach", Laura Gąsiorowska z grupy Motylki za wiersz Marii Konopnickiej ,,Tęcza" oraz Blanka Siatkowska z grupy Motylki za prezentację wiersza Marii Konopnickiej ,,Ogródek".


Wyróżnieni laureaci wśród dzieci sześcioletnich to: Hanna Matynia z oddziału II za prezentację wiersza Jana Brzechwy pt. Żaba, Michał Milewski z oddziału III za recytację wiersza Jana Brzechwy pt. ,,Tańcowała igła z nitką", Aleksandra Krajewska z oddziału III za prezentację wiersza Juliana Tuwima ,,Spóźniony słowik" oraz Laura Karcz z oddziału II za wiersz Marii Konopnickiej ,,Pranie".


Publiczność, składająca się głównie z rodziców i społeczności przedszkolnej, nagradzała uczestników konkursu wierszowego gromkimi brawami. Podczas ceremonii nie zabrakło również różnorodnych zabaw muzyczno-ruchowych, nawiązujących do nadchodzącej wiosny. Dla dzieci została przygotowana także scenka dramatyczna o tytule ,,Troszczmy się o książki", w której wystąpili aktorzy Katarzyna Dogoda jako Chochlik – Psotnik oraz Ewa Kujawa, która była prowadzącą i współorganizatorką konkursu.

Zdjęcia: Przedszkole Kubuś Puchatek w Strzałkowie

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page