top of page

Reklama

Podsumowali wielkanocne warsztaty makramy

Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym przeprowadziła cykl wielkanocnych warsztatów makramy, które odbywały się w czwartkowe popołudnia w siedzibie biblioteki.


Makrama to stara sztuka wiązania sznurków, do której używamy dłoni. Stosując tą technikę można ze zwykłego sznurka wyplatać wiele niezwykłych rzeczy, poczynając od kwietników, poprzez naszyjniki, makaty ścienne, kończąc na torebkach i plecakach. Wyplatanie makramy jest doskonałym sposobem na spędzanie wolnego czasu, rozwija kreatywność, uczy cierpliwości, relaksuje i przynosi satysfakcję.


Panie na zajęciach wykonały ozdoby o tematyce wielkanocnej: zawieszka na jajko, koszyczek, jajko oraz wianek wielkanocny. Prowadząca warsztaty, na każde zajęcia szykowała dla uczestniczek odpowiednią ilość sznurka do wykonania każdej pracy, następnie pokazywała jakie sploty będą wykonywały aby stworzyć ozdobę. Wszystkie uczestniczki z radością wiązały supełki, z których powstały przepiękne ozdoby, które udekorują dom na Wielkanoc.


To kreatywne, artystyczne spotkanie Pań pokazało, że makrama to świetny i niedrogi sposób na wykonanie ozdób, a także dekoracji. Używając sznurka i pracy własnych rąk, możemy stworzyć niepowtarzalną biżuterię oraz wiele ciekawych przedmiotów. Poza tym tworzenie własnych dekoracji do domu to wielka frajda.


Monika PaszekOstatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page