top of page

Reklama

Odwiedzili popularne gospodarstwo

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Zagórowie wraz z nauczycielami odwiedzili nowoczesne gospodarstwo rolne prowadzone przez rodzinę Snela (23.01).


- W miejscowości Zduny, gdzie znajdują się budynki inwentarskie oraz hale z pojazdami i maszynami rolniczymi odbyła się prezentacja firmy. Przewodnikami wycieczki była wielopokoleniowa rodzina Snela, która zaprezentowała nam hodowle bydła, park maszynowy oraz odpowiadała na pytania. Gospodarstwo zajmuje się chowem i hodowlą bydła mlecznego.


Niemalże cała produkcja roślinna podporządkowana jest na potrzeby paszowe dla krów, jałówek i młodych cieląt. Uprawy główne to kukurydza, łąki, zboża, które są głównymi składnikami pasz dla ok. 500 sztuk bydła w różnym wieku. Dodatkową działalnością rodzinnego interesu są usługi rolnicze, dzięki temu uczniowie naszej szkoły mogli się zapoznać z nowoczesnym i obszernym parkiem maszynowym. Popularność gospodarstwo zawdzięcza kanałowi internetowemu na YouTube, na którym zamieszczone są filmiki z prac polowych czy z obsługi zwierząt - poinformowała szkoła.

Zdjęcia: szkoła


Chcesz skomentować artykuł? Załóż konto na naszym portalu!

Comentarios


bottom of page