top of page

Reklama

Noc Bibliotek w Golinie

Biblioteka Publiczna w Golinie już po raz dziewiąty zorganizowała akcję Noc Bibliotek (06.10).


Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji. Z tej okazji biblioteki w całej Polsce przygotowują dla czytelników specjalne wydarzenia.


Impreza rozpoczęła się o godzinie o 17:00 przed Halą Widowiskowo - Sportową w Golinie. Na zaproszenie dyrektor książnicy - Żanetty Matlewskiej przybyli niezwykli goście, a mianowicie - alpaki. Zwierzaki z miejsca skradły serca najmłodszych, jak i również ich rodziców. Podczas spotkania dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały ciekawostek o tych zwierzętach, dowiedziały się, jak wygląda ich dieta, co lubią, a czego nie, jak się zachowują, jakie jest ich środowisko naturalne itd. W programie znalazło się także karmienie alpak (zwierzaki wsuwały marchewkę, aż im się uszy trzęsły) i głaskanie.


W drugiej części zajęć dla uczestników zorganizowano happening, podczas którego układano hasło akcji, które brzmiało: ,,Absurd nie czytać". Nie zabrakło oczywiście zagadek literackich, w których trzeba było wykazać się znajomością literatury dziecięcej i młodzieżowej. Dla osób biorących udział w imprezie zorganizowano również szereg zabaw animacyjno-sportowych przygotowanych przez animatorów: Annę Nawrocką, Katarzynę Kolską i Piotra Kusiołka.


Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom Nocy Bibliotek za zaangażowanie we wszystkie proponowane zajęcia, a ich rodzicom za zaufanie. Zapraszamy już za rok!


Anna NawrockaComentários


bottom of page