top of page

Reklama

,,Naszym pragnieniem jest dać Nikodemowi możliwość poznawania świata"

Dwuletni Nikodem pochodzący z Przyjmy cierpi na wrodzoną ślepotę Lebera typu 10 (LCA10). Terapia elektrostymulacyjna w Berlinie ma pomóc na polepszeniu szczątkowego widzenia chłopca. Jest ona jednak kosztowna, dlatego na jednym z portali ruszyła zbiórka pieniędzy na jego leczenie.


- Nikodem, nasz mały bohater, przyszedł na świat 29 listopada 2021 roku, będąc ledwie w 34 tygodniu ciąży. Jego uśmiech, niegasnące szczęście i ciekawość świata są źródłem nieopisanej radości, jednakże w tle jego życia ciągle pojawia się cień wyzwania, z którym musi się zmierzyć.


Nikodem cierpi na genetyczną chorobę znaną jako wrodzona ślepota Lebera typu 10 (LCA10) - schorzenie, które na obecnym etapie medycyny jest nieuleczalne. Nikt nie jest w stanie dokładnie określić, jak wiele Nikodem widzi. Wiadomo jedynie, że posiada on zdolność do odbierania światła, i to właśnie tego poczucia światła pragniemy dla niego zachować jak najdłużej.


W trosce o jego rozwój i przyszłość, uczęszczamy na rehabilitacje ruchową oraz wzrokową dwukrotnie w tygodniu. Każdy dzień jest dla nas walką o jego lepsze jutro, o świat, w którym nie będzie się bał, będzie bezpieczny, biegając i bawiąc się radośnie ze swoją siostrą bliźniaczką.


Naszym pragnieniem jest dać Nikodemowi możliwość poznawania świata, aby, mimo swoich wyzwań, mógł w przyszłości funkcjonować tak sprawnie, jak to tylko możliwe. Terapia elektrostymulacyjna w Berlinie ma pomóc na polepszeniu szczątkowego widzenia Nikodema.


Niestety koszty terapii przerastają nasze możliwości. Badanie szczegółowe w Restore Vision Clinic w Berlinie przed rozpoczęciem terapii kosztuje 1530 EUR. Aby rozpocząć dwutygodniowe leczenie w Berlinie będziemy musieli zapłacić jeszcze 9370 EUR. Każda pomoc jest dla nas ogromnym wsparciem!


Z głębokości naszych serc – dziękujemy Wam za każdy gest, każde słowo otuchy i wsparcie. Każda forma pomocy jest dla nas bezcenna i nieopisana słowami - napisali rodzice Nikodema na stronie zbiórki, do której link znajduje się TUTAJ.

Zdjęcie pochodzi ze strony zbiórki

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page