top of page

Reklama

Mirosław Durczyński z jednogłośnym absolutorium

Na dzisiejszej (29.06) sesji Rady Miejskiej w Golinie burmistrz Mirosław Durczyński kolejny raz jednogłośnie otrzymał absolutorium i wotum zaufania.


Dochody Gminy Golina w 2022 roku wyniosły 73 418 157,17 zł, a wydatki - 73 098 834,67. Dało to nadwyżkę w wysokości 319 322,50 zł. Najwiekszą inwestycją - za blisko 3 mln złotych - była budowa ulicy Malczewskiego, Kossaka, Wyspiańskiego w Węglewie. Ponad 1,5 mln zł wyniosła przebudowa drogi gminnej na ul. Olimpijskiej w Golinie. Za ponad pół miliona przebudowano drogę gminną w Spławiu. Golinski samorząd dołożył 460 tys. zł na zakup średniego wozu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Węglew. Za ok. 1,2 mln zł wykonano modernizację stadionu miejskiego w Golinie.


Podczas debaty nad raportem o stanie gminy poruszono m.in. temat zwiazany z ośrodkiem zdrowia w Golinie. Pierwsze działania w tym zakresie zostały już podjęte, jednak przed gminą jeszcze długa droga. Placówka miałaby sie mieścić w budynku po byłej siedzibie PKS lub przy szkole podstawowej w Golinie. Radny Janusz Mirek zaproponował, aby wprowadzić budżet obywatelski, z kolei radna Elżbieta Cieślak wskazała na problem związany z niepłaceniem za odpady. Wskazała, że gmina powinna bezwzględnie to egzekwować, bo jak powiedziała, są mieszkańcy, którzy nie płacą już wiele lat.


Wszyscy radni byli za udzieleniem absolutorium i wotum zaufania dla burmistrza Mirosława Durczyńskiego.


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page