top of page

Reklama

Listopad pod znakiem sudoku

W Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolski w Strzałkowie w listopadzie na przerwach na uczniów czekały matematyczne zagadki sudoku.


-W listopadzie zapanowało w naszej szkole sudokowe szaleństwo! Dlaczego sudoku? Ponieważ sudoku wspomaga koncentrację oraz logiczne myślenie i wcale nie trzeba być geniuszem matematyki, by matematycznie pogimnastykować mózg! Wystarczy poznać kilka prostych zasad, rządzących prawami sudoku).


Jak co miesiąc, uczniowie mają okazję alternatywnie wykorzystać przerwę. To wszystko dla tych, którzy potrzebują odetchnąć, zebrać myśli, pobyć chwilę w samotności, a szczególnie dla tych, którzy zbyt często sięgają po smartfony. W listopadzie czekały na uczniów matematyczne zagadki sudoku, z którymi można było się zmierzyć, wybierając sobie poziom trudności.


Ostatni tydzień listopada był tygodniem konkursowym - chętne osoby wzięły udział w konkursie, który trwał od poniedziałku do piątku na przerwie obiadowej. Wolontariuszki z Lokalnego Centrum Wolontariatu Nikola Cieślewicz oraz Martyna Jarolewska z klasy 6c rozdawały konkursowe plansze, a następnie umieszczały je w skrzyni konkursowej. Efektem tej działalności było ponad sto rozwiązanych łamigłówek!


Ze wszystkich poprawnie rozwiązanych gier sudoku dyrektor ZSP pan Piotr Gałan wylosował jedną osobę, która otrzymała nagrodę, ufundowaną przez radę rodziców Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Strzałkowie. Zwyciężczynią listopadowej akcji została Lena Skorniak z klasy 6d. Serdecznie gratulujemy! A wszystkim biorącym udział w naszym matematycznym wyzwaniu serdecznie dziękujemy za wspólną, wspaniałą zabawę - czytamy na stronie internetowej szkoły w Strzałkowie.

Zdjęcie: szkoła podstawowa w Strzałkowie

Comentarios


bottom of page